BUNLAR VAAT DEĞİL GÖREV VE SORUMLULUK

14 Mayıs 2015, Perşembe - 11:12

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan seçim beyannamesinde yer alan toplumun tamamını kapsayan projeler için “ Bunlar vaat değil, halka karşı sorumluluğumuzdur.” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Milletvekili Adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte İzmit’te bir takım ziyaretlerde bulundu.  Emekli, yatırımcı, üreteci ve genç girişimcilerin sorunları hakkında konuşan milletvekili adayları, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yayınladığı projelerin vaat değil. Halka karşı sorumluluk olduğunu dile getirdi.

 

 

 

Katkı payları kalkmalı

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Dernek Başkanı Ali Genç kendisini ziyaret eden Milletvekili Adayları Tarhan ve Hürriyet’e emeklilerin sıkıntılarını anlattı. Başkan Genç, “İntibak yasası istiyoruz. Şu an ki yasa tam olarak uygulanmıyor. Örneğin asgari ücretten düşük alan birisi yararlanamıyor. Onu rahatlatmak gerekirken, daha da dibe batması için uğraşıyorlar.” dedi. Emeklilerin en büyük katkı payı olduğunu söyleyen Başkan Genç, “ Biz zaten çalışırken pirim ödedik. Emekli olduktan sonra katkı payı ödemek bizleri ekonomik olarak daha da zora sokuyor. Vaatleriniz inşallah gerçekleşecektir” şeklinde konuştu.

Yolsuzluk yapanların faturası bize kesiliyor.

Başkan Ali Genç’in ardından cevaben konuşan Milletvekili Adayı Tarhan, “Yolsuzluk yapan, haksızlık yapanların faturası bize kesiliyor. En çok buna üzülüyorum. Bize fırsat verin. Verdiğimiz sözleri tutmazsak o zaman hesap sorun. Ancak zaten tüm bu projeler sizlerle konuşarak görüşmeler yaparak hazırlandı. Bu sebeple sorunlarınızı biliyor ve torunlarınıza bayramlarda sıkılmadan harçlık verebilmeniz, evinizi geçindirebilmeniz için emeklilere çift ikramiye vereceğiz diyoruz. Bunlar bizim için vaat değil, sorumluluktur.” diye konuştu.

Biz iktidara hazırız

Bir sonraki programını yine İzmit’te başka bir dernekte devam ettiren Milletvekili Adayları Tarhan ve Hürriyet, bu kez de Teksif Sendikası’nı ziyaret etti. Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan burada yaptığı konuşmada ise büyüme hızının düşük olduğundan bahsetti. Kocaeli milletvekili adayları, “Gücümüzü halktan alıyoruz. Biz iktidara hazırız. Bu kente hizmet için çalışacağız” dedi. Genç İş Adamları Derneği’yle de görüşme yapan Kocaeli Milletvekili Adayları, “Sizler kentin geleceğisiniz. Sizlere ihtiyacımız var” şeklinde konuşuldu.

41 kere maşallah

 CHP’li Vekil adayları son olarak Kocaeli Gazetesinin 41.kuruluş yıldönümünün kutlamasına katıldı. Kocaeli Gazetesinin 41. yıldönümünde Yönetim Kurulu Başkanı Tanzer Ünal’a 41 kere maşallah sözleriyle nice 41 seneler temennisinde bulunuldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki