BU SESE KULAK VERİN

YARDIM EDİN !
25 Şubat 2014, Salı - 21:44

Beylik Bağı Mimar Sinan Mahallesinde oturan Saliha Satılmış (44)  fil hastalığı ile mücadele ediyor.  5 yılda 200 kilo alarak 400 kiloya ulaşan Saliha Satılmış yetkililerden yardım bekliyor.

Fil hastalığına 2004 yılında yakalanan ve bir türlü kurtulamayan Saliha Satılmış, hastalığının günden güne ilerlemesi hem ona hem de ona bakan kızına zor günler yaşıyor.

Daha önce İzmit Umut Tepe Kampüsünde bir aylık tedavi gördüğünü söyleyen Satılmış ‘’ İzmit’te vücudumda çıkan mantarları kuruttular fakat daha sonra tekrar arttı. Bu seferde Göztepe ye yatırıldım orda 20 gün kaldım sonra ise taburcu oldum, hastalığım geçmeyince, Marmara Araştırma Hastanesine yatırıldım Fil hastalığı teşhisini de orda koydular ama herhangi bir tedavi uygulanmadı. Daha sonra Darıca Farabi hastanesine yatırdılar ama uyguladıkları tedavi hep aynı serum, ilaç, hava, ardından taburcu ediliyorum. En son ise Fatih Devlet Hastanesi’ne öksürük yüzünden yatırıldım sonra yine serum, ilaç,  hava tedavisi uygulayarak geri gönderdiler, beş aydır ne banyo yapabiliyorum, nede lavaboya gidebiliyorum, bez kullanıyorum fakat onunda ücreti çok fazla yetiştiremiyorum, lütfen yardım edin’’ diyerek yetkililere seslendi.

Yardıma İhtiyacı var
11- 12 yaşından beri kızının baktığını söyleyen komşuları ‘’ Yardıma İhtiyacı var, kızı 18 yaşında daha bütün sorumluluk kızının üzerinde bu kıza da yazık ‘’ diyerek aileye yardım edilmesi için yetkilileri göreve çağırdılar.

 

800 Lira Maaşla Geçinmeye Çalışıyoruz!
Bundan önce 04 Ocak 2012 tarihinde gazeteler çıkan Saliha Satılmış‘’ Hiçbir şekilde bana yardım gelmedi, sesimi duymadılar. 800 lira maaşla geçiyorum, beş nüfusuz  ve eşimin ve diğer kızımın psikolojik sorunları var ,yalvarıyorum yardım edin’’ dedi (Haber: Hediye Nur Arıcan)

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki