BU OKULDA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

14 Ocak 2015, Çarşamba - 13:08

 

 

Bölgemizin sevilen ve tercih edilen okulu Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi  çeşitli başarılarıyla yine adından söz ettiriyor.

           Kısa bir süre önce Kocaeli birincisi olan okulun futbol takımı ilimizi  Türkiye finallerinde temsil  edecek . Okulun kız voleybol takımı da dün yapılan müsabaka da Karamürsel Alp Anadolu lisesini 3-0 yenerek çeyrek finale çıkan ilk takım oldu.   

Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi Sosyal, kültürel ve spor başarılarının yanı sıra ulusal ve uluslar arası projelere de imza atmaya devam ediyor.

Bu günlerde  Avrupa Birliği Bakanlığı Turkıye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Erasmus+ okul ortaklıkları kapsamında       ‘Internatıonal  Hıgh Fıve:Personal Career Portfolıo’ isımlı projenın ilk ziyareti için okul müdürü  ve gorevli öğretmenler Polonya’nın Oborniski Slaskıe,Wroclaw kentinde bulunuyorlar.Gençlerin kariyer planlamasını ve kişisel farkındalıklarını konu alan projenin ortakları Polonya,Lıtvanya,Italya,Yunanistan,Romanya ve Turkiye’dır.Okul müdürü  Adem ŞİT proje hakkında yaptığı açıklamada: “Proje özü itibari ile gençlerin kendi istidatlarının farkına varıp gelecekleri ile ilgili erken dönemlerde meslek seçimi yapıp kariyer planlamalarında bulunmalarını sağlamaktır. Bu bağlamda Uluslararası bilgi ve tecrube paylaşımı çok önemlidir. Dedi. Şit: “önümüzdeki aylarda öğretmenlerimizin koordinatörlüğünde Litvanya,İtalya,Yunanistan,Polonya ve Romanya yı öğrencilerimiz ziyaret edecek ve oradaki eğitim sistemi ve okul ortamlarını göreceklerdir. Bu durum öğretmen ve öğrencılerimiz  icin oldukca egitici,eglenceli ve faydalı bir calışma olacaktır.  Projeye katkıda bulunan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ederim” dedi.

Internatıonal  Hıgh Fıve:Personal Career Portfolıo’ projesi kapsamında  Romanya’da şuanda Okul Müdürü Adem Şit ile birlikte İngilizce öğretmenleri Elif Güneş Kılıç, Seda Arık Caner, Coğrafya Öğretmeni  Özkan Yılmaz ve Kimya öğretmeni Emel Özoğlu bulunuyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki