Bu kentin duyarlı kadınları var

Kentin kadınları platformundan muhteşem program
02 Haziran 2015, Salı - 13:18

Tuba Şensoy, Dr. Nilgün Yönten , Penpe Kamacı Arslan, Av. Seda Kardaşlar Çelik, Şermin Delipınar, Ayşin Balcılar, Gaye Veiskolcuoğlu, Sema Türker Acun, Arzu Arslan, Zeynep Kocabaş, Tuğba Uzun, Neşe İşçilik, Emine Kalkan, Gülcan Külaylı, Ayşe Kahraman, Duygu Uzun’dan oluşan kentin kadınları platformu yönetimi bir ilke imza atarak İslam ülkelerinin kanayan yarası olan mülteciler olayını bütün yönleriyle ele aldılar.

Hospital Park Darıca Hastanesi Başhekimi Dr. Nilgün Yönten 'in ana sponsorluğunu üstlendiği muhteşem program Gebze Osman Hamdi bey kültür merkezinde gerçekleşti. Darıca Hospital Park hastanesi yönetim kurulu başkanı Yakup Yönten,hastanede çalışan birim müdürleriyle beraber programa katılarak kentin kadınları platformuna tam destek verdi.

 

 

 

 

Protokol ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi

Mülteciler olayının yeniden gündeme getirilmesi, tartışması ve irdelenmesinin planlandığı programa, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Ak parti İlçe Başkanı Hasan Soba, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Fikriye Çelik, Darıca Ak Parti Eski İlçe Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Hakan Höbek, Ak parti Kocaeli Milletevekili adayı Cemalettin Kaflı, Çayırova Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Banu Çürüksuludemir, Çayırova Belediye Meclis Üyeleri ,Filiz Ayyıldız ve Fulya Ebru Önder,ak parti Kocaeli Milletevekili Adayı Yahya Coşkun, Gebze Ak Parti Eski İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, muhtarlar, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bir nefes için, bin nefes hasret çekenleri unutmamalıyız

Gerçekleşen programa ilişkin sunumu yapan Kentin Kadınları Platformu sözcüsü Tuba Şensoy,”Bilimsel ve sosyal toplantıda varılan sonuçlar gerek sosyal medya gerekse yazılı ve görsel basında kamuoyu ile paylaşılarak, tarihin bu unutulmaz yardım ve misafirperverliğinin daha iyi hatırlanmasını ve anlaşılmasına da katkı sağlamak “Bir nefes için”, bin hasret çeken yaşamın kıyısında mültecilerin ayak seslerini duymak ve duyurmak en önemli amacımızdır.” dedi. Kentin Kadınları Platformu tarafından hazırlanan programda , Tiyatro Roza tarafından sahenelen bir oyun sunuldu. Oyunu izleyen davetliler duygusal anlar yaşadılar

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki