Bu da iş kuyruğu

20 Ocak 2015, Salı - 16:57

 

İzmit’te İş-Kur’a başvurarak iş arayan vatandaşlar, sadece 17 işçinin alınacağı mülakatlara akın etti. İş bulma umuduyla kurumun kapısını aşındıran vatandaşlar mülakata girebilmek için kuyruk oluşturdu.

 

 

Türkiye genelinde, resmi rakamlara göre yüzde 10 civarında seyreden işsizlik kenti de etkiliyor. Bunun en son örneği sadece 17 kişinin işe alınacağı mülakat için İş-Kur’un önünde  uzun kuyrukların oluşması oldu. Gebzeli firma Özgür İdari Hizmetleri’nin işe alacağı 17 personelden biri olmak isteyen vatandaşlar kuruma akın edince, Çalışma ve İş Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu. Sabah saatlerinden itibaren mülakat yapmak için kuruma gelenler her geçen dakika kalabalığın büyümesine neden oldu.

 

 ERTESİ GÜN NETLEŞECEK
Özgür İdari Hizmetlerin işe alacağı 17 personelin dağılımı; 2’si forklift, 2’si yan forklift, 10 tane beden işçisi ve iki tane de hemşire olacakken kuruma yapılan bu işlerden birine girmek isteyenlerin ilk saat itibariyle İş-Kur’a yaptıkları başvuru sayısı 50’yi bulmuştu. Saat 13.00 ile 15.00 arasında gerçekleşen başvuruları değerlendiren iş veren tarafı işe girmek isteyenlere ise ertesi gün dönerek bilgi verecek. Diğer yandan, kendilerine başvuranlara danışmanlık hizmeti de veren İş-Kur’da, iş verenlerin talebine göre her pazartesi günü görüşmeler oluyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki