Bu çocuklar Beyaz Ay ile eğlendi

25 Mart 2015, Çarşamba - 15:05

 

 

Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şube Yönetimi tarafından down sendromlu çocuklara yönelik at binme etkinliği Gaziler Dağı’nda ki Anadolu Atçılık ve Kültür Derneği at binme alanında gerçekleşti.

Düzenlenen etkinliğe Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan protokol mensubu olarak katılırken Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Eşitti evsahipliği yaptı. Hem Anadolu Atçılık ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi hem de Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Tokmak’ta etkinlikte yerini alan isimler oldu.

 

MUTLULUKLARI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Güzel bir havada ve ormanlık alanda gerçekleşen etkinlikte atlara binen çocuklar gönüllerince bir gün geçirirken, etkinlik sonunda gerçekleşen mangal partisinde de yine protokol mensupları, öğretmenler ve aileler bir arada oldular. Bu tür etkinliklerin süreklilik kazanacağına değinen Beyaz Ay derneği Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Eşitti, “Bugün daum sendromlu çocuklarımızla eğlenceli bir gün yaşadık.  Sonrasında tamamen görme özürlü çocuklarımızla ilgili bir etkinlik projemiz var. Englleri ortadan kaldıracak ve toplumla iç içe bir yaşamın mevcut olduğu projelerimiz devam edecektir. Etkinliğimize destek veren ve katılan tüm protokol mensuplarımıza, dernek yönetim kurulumuza, polis teşkilatına, öğretmenlere teşekkür ederim.”dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki