BTP İl Kongresi’ni 3 Nisan’da yapacak

BTP İl Kongresi’ni 3 Nisan’da yapacak
08 Mart 2016, Salı - 13:35

BTP Kocaeli Çayırova ilçe kongresi önceki gün Çayırova’da gerçekleşti. İlçe başkanlığına Furkan Ertuğrul delegelerin oyunu alarak geldi. BTP Kocaeli il kongresi tarihini de açıklayan Can, 3 Nisan 2016 tarihinde yapılacak kongreyle Kocaeli böyle başkan, böyle güçlü yönetimi görmediği sürpriz bir kongre hazırladıklarını ifade etti.

BTP Kocaeli Çayırova ilçe kongresi önceki gün Çayırova’da gerçekleşti. İlçe başkanlığına Furkan Ertuğrul delegelerin oyunu alarak geldi. BTP Kocaeli İl Başkanı Muharrem Can, yeni yönetime başarılar diledi ve şöyle açıklama yaptı. Başta emek yoğun sektörlerden tekstil olmak üzere, inşaat, gıda, demir-çelik, turizm ve birçok sektörün temsilcileri, asgari ücret artışı ve Rusya ile gerilim sebebiyle iflasın eşiğine geldiğini, bundan sonra hem işçi çıkarmaların hem de iflasların daha da artacağını belirtiyorlar diyen Can, “Halbuki Türk milleti inat etmeyip de Türkiye'de ve dünyada ekonomi sahasında tek model, Milli Ekonomi Modeli'nin sahibi, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a fırsat vermiş olsaydı, bu tablo tam tersi olacaktı. Çünkü Sayın Baş asgari ücreti 5 bin TL yapacağım derken, vatandaşlık maaşı, ev hanımı meslek maaşı gibi diğer sosyal devlet projelerini açıklarken bunlar için kaynak da açıklıyordu. Asgari ücret ödemesini işverene yük etmeyeceğini ifade etmişti.”

MİLLETİMİZ, PROF. DR. BAŞ'I DİNLEMEDİ

Gayri Safi Milli Hasıla (GSMH) karşılığı basılacak olan 2 trilyon lira, yıllık 2 trilyon dolar maden karşılığı basılacak olan 6 trilyon lira ve 300 milyar liralık yerli enerji geliri ile Sayın Baş, yıllık toplam 1 trilyon 560 milyar liralık sosyal devlet projesi için 8 trilyon 300 milyar liralık dev bir bütçe açıklıyordu diyen Can, sözlerini şöyle tamamladı. “Ayrıca Sayın Baş'ın Başbakan olduğu bir Türkiye; aynı zamanda ABD'den, AB'den akıl almayan, milli çıkarlarıyla hareket eden ve başta Rusya olmak üzere BRICS ülkeleriyle karşılıklı menfaatler doğrultusunda ilişki yürüten, tüm İslam coğrafyasının hamisi, dünyada söz sahibi güçlü bir ülke olacaktı. Milletimiz, Prof. Dr. Baş'ı dinlemedi, görmezden geldi, çözümsüzlerin peşinde koştu, şimdi iflas üstüne iflas yaşıyor. Eee ne diyelim, ayıkana kadar iflaslara, işsizliğe, açlığa, yoksulluğa devam.” BTP Kocaeli il kongresi tarihini de açıklayan Can, 3 Nisan 2016 tarihinde yapılacak kongreyle Kocaeli böyle başkan, böyle güçlü yönetimi görmediği sürpriz bir kongre hazırladıklarını ifade etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki