Borçları ödemeye kısa sürede başlayacağız!

11 Kasım 2015, Çarşamba - 13:09

 

Kocaeli’nin en büyük kuyumcusu olan Sarraf Tüysüzler, 1,5 yıl önce kepenkleri kapatmış, aile bireyleri de ortadan kaybolmuştu.Aileden alacağı bulunan yüzlerce mağdur ise soluğu adliyede almış ve şikayetçi olmuştu.Dava devam ediyor.Hala müştekilerin ifadeleri dinleniyor.Ama dün daha önce olduğu gibi Tüysüzler ailesi adına Cemalettin Tüysüz’den yazılı bir açıklama geldi.İşte o açıklama;

Yaklaşık bir buçuk yıldır yaşanan gelişmeler ve süreçler tüm kamuoyu tarafından yakından bilinmekte ve takip edilmektedir.  Yaşadığımız bu zorlu süreç boyunca zaman zaman değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyunu süreçle ilgili aydınlatıcı bilgileri, işleyen hukuki sürecin getirdiği çerçeve içerisinde kalma zorunluluğundan ayrılmadan, değerli hemşerilerimize sunma gayreti içerisindeyim. 

Bugün itibariyle, bir buçuk yıldır çözüm bulmak için üzerinde çalıştığımız finansal problemlerin çok büyük bir kısmı çözülmüştür. Hacize düşmüş ticari alacaklar, banka kredileri ve yapılandırmaları da dahil olmak üzere resmi borçlarımızın çok büyük bir kısmı halledilmiştir. Bugün itibariyle sadece bir kamu bankası ile çözülmesi gereken bir dilimlik işlem kalmıştır, onun da çözümü ile ilgili olarak yoğun çalışmalarımız devam etmektedir ve olumlu netice almak üzere olduğumuzu da rahatlıkla söyleyebilirim.  Otuz yılı aşkın ticaret hayatım boyunca Cemalettin Tüysüz olarak, beni tanıyan, seven, güvenen dostlarımı, müşterilerimi hiç yanıltmadım. Ancak işletmelerimizin ticari faaliyetlerini durdurma kararı, esasen alacaklılarımızın hak ve hukuklarını korumak adına alınmış bir karardır.

Yapılanma çerçevesinde, bize güvenmiş ve emanetlerini bırakmış tüm dostlarımızın gönüllerini ferah tutmalarını rica ediyorum.  Halletmek üzere olduğumuz son resmi ticari borçla birlikte, dostlarımızın ödemelerine de kısa süre içinde başlamayı planlıyoruz.  Elimizden geldiğince borçlarımızın büyük kısmını hızlı bir şekilde nakden, kalanlarını da belirli bir takvim dâhilinde, ticari hayatımıza devam ederek ödeyeceğiz. Bu konuda herkesin, ben Cemalettin Tüysüz’ün namus ve şeref sözüne güveneceğine olan inancımı koruyorum. Ben bu sıkıntılı günleri de bir sınav olarak görüyorum ve inşallah bu sınavdan alnımın akıyla kendimi ve ailemi çıkaracağım. Bu sıkıntıların hallolması için Cemalettin Tüysüz dününü, bugününü, geçmişini, itibarını ortaya koymuştur. Otuz sene dostluk ettiğimiz hemşehrilerimizin bunun bilmelerini istiyorum.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki