BOLU BEYİ DARICA YI FETHETTİ

26 Ağustos 2014, Salı - 16:14

Darıca Belediyesi 8. Şehirler ve Kültüler Kaynaşması’nda sahne alan Bolulular Derneği ülkemizin en büyük sanatçılarından olan Safiye Soyman’ı Darıca’lılarla buluşturarak unutulmaz bir programa imza attı.

 

Soyman eşi Faik Öztürk le birlikte sahne alırken, zaman zaman yaptıkları esprilerle de geceye renk kattılar. Bolu Folklör Ekibi’nin gösterileriyle başlayan geceye başta Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olmak üzere, Taşkesti ve Seben ilçe belediye başkanları, İzzet Baysal Vakfı Onursal Başkanı Ahmet Baysal ve Bolu lu protokol büyük ilgi gösterdi. Bolulular Gecesi’nde açılış konuşmasını yapan Bolulular Dernek Başkanı Erdem Sevgi, “Darıca da sekiz yıldır aralıksız bir şekilde devam eden Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında memleketimiz Bolu’yu en iyi şekilde temsil etme adına çalışıyoruz. Bu önemli organizasyonu düzenleyerek kültürlerin kaynaşmasına vesile olan, üç dönemdir Darıca da önemli projelere imza atan ve bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen hemşerimiz Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a teşekkür ediyor, herkese iyi eğlenceler diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

KÖROĞLU NUN DİYARINA SELAM OLSUN

Bolulu hemşerilerinin alkışları arasında sahneye çıkarak bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise Köroğlu şiirini okuyarak başladığı konuşmasında “Binlerce yıldır birçok uygarlıkların filizlenip boy attığı, batı karadenizin göz bebeği, doğal güzelliklerin zirveye ulaştığı, toprağın yeşile, insanın yemeğe doğduğu yerdir memleketimiz Bolu. Yeşili ve mavisi ile bütün güzellikleri içinde barındıran, ,Abant Gölü, Bolu Çikolatası, Çam Balı, Köroğlu’nun Diyarı, Kartalkaya kayak merkezi, yayları ve saymakla bitmez birçok coğrafi güzelliği bünyesinde barındıran Bolumuzun güzel insanları gecemize hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sekiz yıldır birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde sürdürdüğümüz etkinliğimizde bu akşam Bolu dayız. Her akşam farklı bir ilin güzelliklerini yaşamaya devam ediyoruz. Gecemize iştirak eden siz kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki