Bölgenin Sağlık Sektöründe Yükselen Değeri. Özel Fizikmer Tıp Merkezi

Genel Müdür Gürkan Akgün, bugünlere gelmelerinde uzman kadro ile hizmet kalitesinin yanı sıra hastaların güveni olduğunu söyledi.
25 Haziran 2014, Çarşamba - 15:39

 

Özel Fizikmer Tıp Merkezi Genel Müdürü Gürkan Akgün ile merkez hakkında söyleşide bulunduk. 1992 yılından bu yana yöneticilik yaptığını 10 yıla yakın bir süredir sağlık sektörünün içinde yer aldığını ifade eden Gürkan Akgün,  “çocukluğumda geçirdiğim çocuk felci nedeniyle hastalarımız benim için yeri çok çok daha farklı, hepsi benim için özel. Tedaviler sonrası ilk defa adım atan, yürümeye başlayan bir çocuğun, yaşlının mutluluğunu paylaşmak çok güzel bir şey. Bunu parayla pulla değişemezsiniz.” Diyor. 

Fizik tedaviden A sınıfına

Genel Müdür Gürkan Akgün, Özel Fizikmer’in kuruluşundan A Sınıfına dönüşmesi sürecini dergimize şöyle anlattı; “2005 yılında iki fizik tedavi uzmanı 2 doktor tarafından kuruldu. 9 yıldır Gebzelilere ve bölge halkına hizmet veriyoruz. Her geçen gün büyüdük, Marmara Bölgesinin kurulan ilk fizik tedavi ve rehabilitasyon merkeziyiz. Bugün  acil servisinde içinde yer aldığı 7/24 hizmet veren A sınıfı tıp merkezi olduk. 5 milyon TL yatırım yaptığımız Özel Fizikmer Tıp Merkezi fizik tedavide öncü kuruluş haline geldi.

Çok sayıda branşta hizmet  verilmekte

12 fizik tedavi uzman doktoru, 17 fizyoterapist, 25 fizik tedavi teknikerinin aralarında yer aldığı donanımlı kadromuzla, nöroloji, psikiyatri, dahiliye, genel cerrahi, kadın doğum, çocuk branşlarında da olmak üzere beyin felci geçirmiş, kollarda ve bacaklarda doğuma dayalı yada doğum sonrası sakatlanmalara dayalı rahatsızlığı olan bebek ten her yaştaki hastalara sağlık hizmeti sunuyoruz. Bunların arasında Nöropsikiyarti ve Psikiyatri alanında cinsel işlev bozukluğu, obezite, depresyon ve şeker hastalıkları konusunda hizmet veriyoruz. Diğer branşları da önümüzdeki günlerde açacağız. Günde 70 kişi fizik tedavisi olmak için başvuruda bulunuyor, yine 700 hastamız fizik tedavisi görmekte. 

Amacımız kas iskelet üzerine branşlaşmak

 Kocaeli Bölgesinin Sağlık Bakanlığı onaylı  ilk ve tek A sınıfı tıp merkezi olarak kalitemizi tescillemiş olduk. Amacımız genel bir hastane olmak değil, biz kas iskelet üzerine branşlaşmak, özel spesifik hastane olmak istiyoruz. Bu doğrultu da çalışıyoruz. 10 tane servis aracımız hastalarımızı devletimizin vermiş olduğu yasa ile taşıyoruz. Bu araçlardan sadece bir tanesi İstanbul’a çalışıyor İstanbul’dan merkezimize hasta getiriyor. Bölge halkı artık tedavi için Gebze dışına gitmediği gibi İstanbul olmak üzere çevre illerden hastalar tedavi olmak amacıyla merkezimize gelmekte. Bu bizim için gurur verici bir şey. Bunun yanı sıra belediyelerin bizlere ambulanslarla gönderdiği yataklı hastalar da mevcut. Ayrıca evinden gelemeyecek durumda olan hastalarımız için de evde bakım hizmeti servisi kurulması yönünde de projemiz  var. 

Hastalarımızın duası ile bugünlere geldik

Hekim sayımız ve hekim kalitemiz. Çalışanlarımızın hepsi okulundan mezun olmuş fizik tedavi teknikerlerimiz görev yapmakta. Biz buna önem veriyoruz. Çoğu yerde olmayan çok iyi ekipman parkımız var, havuzumuz bitmek üzere, hasta çocuklarımızı hipoterapiye götürüyoruz. Ayağını açmayan çok sayıda çocuğumuz ata binerek ayaklarını açmaya başladı. Günde, bebeklerin de aralarında bulunduğu  150-180 arası çocuk merkezimize tedavi olmaya geliyor.  Ben çocukluğumda geçirdiğim çocuk felcinden dolayı buradaki hastaların benim için yeri çok çok daha farklı. Hastalarımızın hepsi benim için özel. Tedaviler sonrası 6-7 yaşında ilk defa adım atan, yürümeye başlayan bir çocuğun mutluluğunu paylaşmak çok güzel bir şey.  Para kazanmak... Evet, ama insanlarımız duası her şeye bedel. Biz bugünlere halkımızın duası ile geldik, onlara çok şey borçluyuz. 

Tekerlekli sandalye halk oyunları ekibi kurduk

Belki de Türkiye’de ilk defa tekerlekli sandalye halk oyunları gurubu kurduk. İnsanları tedavinin yanı sıra sosyal hayata kazandırmamız lazımdı. Halk dansları hocası tuttuk, 4-5 ay boyunca her cumartesi günü çalışmalarını sağladık. Çocuklarımızın gösterilerin de inanılmaz bir mutluluk ve renklilik hakimdi. 

Yürüyebilir teknolojiyi kendimiz yapmak istiyoruz

Marmara Üniversitesi, TÜBİTAK  işbirliği ile Türkiye’deki bir takım aletlerin Türkiye’de üretilmesi ilgili projemiz var. Birçok robotu ve insanları rahat hareket ettirebilecek, yürüyemeyen insanlar için yürüyebilir teknolojinin de yer aldığı sistemleri kendimiz yapmak istiyoruz. Hekim ve hizmet kalitemiz çok mükemmel ancak makine, alet, edevat üretimimiz yok. Bu konuda problemimiz var, biz teknoloji üretemiyoruz. Gelecekle ilgili böyle bir projemiz var. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki