Gebzespor’da sabırlar taştı. Futbolcular akşam saatlerinde yaptıkları ortak açıklamayla Başkan Hüseyin Deniz’i yerden yere vurdu. Futbolcular, “Başkan Hüseyin Deniz çok ağır yeminler ederek 8 Kasım’da (bugün) alacaklarımızı ödeme sözü vermişti. Ancak bu sözünden döndüğünü ileterek bizleri kandırdı” dediler.

Gebzespor’da futbolcuların Başkan Hüseyin Deniz’e inancı kalmadı. Ortak yazılı bir basın açıklaması yapan mor-beyazlı futbolcular, Başkan Hüseyin Deniz’in kendilerini kandırdığını söylediler. Oyuncuların açıklamaları aynen şöyle, “Gebzespor taraftarına ve kamuoyunun dikkatine. Biz Gebzespor futbolcuları olarak bugüne kadar yaşadığımız sıkıntıları hep çözülecek beklentisiyle ve bulunduğumuz camianın büyüklüğünün bilincinde olarak sustuk, işimizi yapmaya gayret ettik. Fakat artık günlük hayatımızı bile idame ettiremeyecek duruma kadar geldik. Vaat edilen sigortalarımız bile yapılmadı ve hiç bir güvencemiz yok. Hatta antrenmanlara gelecek yol parasını dahi bulamayan arkadaşlarımız var.

SÖZLERİNİ HER HAFTA ÖTELEDİ
Biz ne kadar mağdursak kulüpteki personel de en az bizim kadar sıkıntı çekmektedir. Aylardır maaş almadan çalışıyorlar. Başkanımız da verdiği sözleri her hafta öteleyerek beklentilerimizi karşılayamamıştır. En azından çok acil ihtiyaçlarımızı karşılamak amaçlı taleplerimize bile başkan kayıtsız kalmıştır. En son hepimizi toplandığında çok ağır yeminler etti ve 8 Kasım’da alacaklarımızı ödeyeceğinin sözünü verdi. Ancak bu ödeme sözünden dün itibari ile döndüğünü bizlere iletti.

İŞİ GÜCÜ BAĞIRMAK, ÇAĞIRMAK
Zaten bugüne kadar hakkımızı ne zaman talep etsek karşılığı sadece bağırmak çağırmak oldu. Aldığımız evrakları da hiç bir yerde kullanamıyoruz. Bankalara sordurduğumuzda çeklerin eski olduğu ve ilgili hesaplara uzun süredir para giriş çıkışı olmadığını, riskli çekler olduğunu söylediler. Paralarımızı istediğimiz de bütün futbolculara Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, Gebze Belediye Başkanı, AK Parti Gebze İlçe Başkanı ve Gebze Ticaret Odası Başkanının kendisine para vereceğini ve onların verdiği parayla alacaklarımızı ödeyeceğini söyledi. Son 20 gündür tüm takımı böyle kandırdı. Hal böyle iken psikolojik olarak da kendimizi işimize veremez olduk.

AİLE HAYATIMIZI ETKİLEDİ
Herkesin bakmakla yükümlü olduğu insanlar var ve artık aile hayatımızı da etkiler oldu bu durumlar. Her geçen gün artarak ilerleyen kaos ortamı bizleri son derece yıprattı. Ve biz futbolcular olarak artık ödemelerimizi alıncaya ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanıncaya kadar antrenmanlara çıkmama kararı aldık. Gerekenler yapıldığı takdirde her zaman terimizin son damlasına kadar savaşıp bu takımı hak ettiği yere taşıyacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Yarın da Gebzespor camiası için hafta sonu oynayacağımız İzmirspor maçın ter antrenmanını saat 16.00’da kendi başımıza futbolcular olarak yapacağız” dediler.