Bizi 2 bombayla dize getiremeyecekler

Bizi 2 bombayla dize getiremeyecekler
20 Mart 2016, Pazar - 19:21

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ‘’18-24 Mart Yaşlılar Haftası’’ sebebiyle 12 ilçeden gelen yaşlı vatandaşlara Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nda yemek verdi. Yemek’te konuşan Ceyhan, ‘’ Bu ülke 2 bombayla dize getirilemeyecek kadar da büyük bir ülke’’ dedi

 

AK Parti İl Başkanlığı’nın ‘’18-24 Mart Yaşlılar Haftası’’ çerçevesinde Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nda bulunan Beytül Kebap’ta organize ettiği yemekte 12 ilçeden gelen yaşlı vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Şemsetin Ceyhan, ‘’ Bu ülke 2 bombayla dize getirilemeyecek kadar da büyük bir ülke’’ dedi. Saat 17.30’da başlayan programa katılması beklenen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı terör olayı sonrası yemeğe katılmadı. Gerçekleşen organizasyona; AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.


SİZLERLE BİR ARAYA GELMEK İSTEDİK
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Biliyoruz ki Kocaeli’de sizler gibi birçok büyüğümüz var. Arkadaşlarımızın, sosyal işlerimizin ve ilçe başkanlıklarımızın organizasyonuyla hiç yoksa temsilen değerli büyüklerimizle bir araya gelelim istedik. Onlarla Türkiye’nin eskisini, bugününü, yarınını istişare edelim istedik. Bu programı ayrıca katılımcılarında sayın bakanımız da olacaktı, ama maalesef ki bugünkü İstanbul’daki patlama münasebetiyle gelmek istese de gelememiş oldu. Bugünkü menfur saldırı, bir canlı bomba neticesinde İstanbul’da kendini patlatan bir terörist 4 tane canımızın yaşamını yitirmesine ve onunla da beraber yaklaşık 20-25 civarında yaralımızın olmasına neden olmuştur’’ dedi.


15 YILDA GÜZEL YERLERE GELDİK
15 yıl içerisinde Türkiye’nin daha güzel yerlere geldiğini savunan Ceyhan, ‘’İnşallah Türkiye bu terörle mücadelesini en kısa sürede nihayete vardırıp başarıyla çıkacaktır. Görüyorsunuz ki Türkiye terörle mücadelede netice almaya yaklaştıkça birileri Ankara’da, İstanbul’da bombalar patlatmaya çalışıyor. Türkiye’ye oynanan oyunların, geçmişte Türkiye’ye tuzak kuranların en yakın şahitleri sizlersiniz. Geçmişte bunları siyasi krizlerle, ekonomik krizlerle yapmışlar ve başarılı olmuşlardı. Ta ki AK Parti’ye kadar. Ta ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kadar. 2002’den sonra bu ülkenin milli birlik ve beraberliğini yapmakla bu ülkeyi 100 yıl önceki, 200 yıl önceki günlerine getirmeye çalışan bir lider geldi ve 15 yıl sonra bu ülkeyi çok daha güzel yerlere getirdi’’ diye konuştu.

2 BOMBAYLA DİZE GETİREMEYECEKLER
Yaşanan terör olaylarının Türk milletini yıldırmayacağını söyleyen Ceyhan, ‘’İstiyorlar ki Türkiye tekrar kabuğuna çekilsin, evinden çıkamasınlar. Türkiye’de bir kargaşa olsun, arbede yaşansın, büyük Türkiye olmaktan vazgeçsin istiyorlar. Geçti o günler. Artık biz bin yıllık tarihimizde dünyada hep en büyük ya 3 ya da 5 ülkeden biri olduk. Şu anda bölgesel bir güç olacak, çok yakında da küresel güç olacak. Bu ülke 2 bombayla dize getirilemeyecek kadar da büyük bir ülke. Ve sonrasında da Müslüman coğrafyasının, mazlumların sesi olmaya devam edecek. Biz o yüzden sadece 80 milyon değiliz. O nedenle toplumumuzun her kesimine aşılanmak isteyen korkuya her birimiz dik duracağız. Sizlerin bu cesareti evlatlarınıza ve torunlarınıza aşılamanızı istiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.


KABUĞUMUZA ÇEKİLMEYECEĞİZ
Ceyhan’ın ardından söz alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Türkiye’nin kabuğuna çekilmeyeceğini iddia ederek, ‘’Bu akşam burada birliktelik var. Bu dava öyle bir dava ki dünden bugüne bugünden yarına akıp gidecek bir davadır. Dünyadaki 5 büyük ülke bir tarafa Türkiye bir tarafa. Dünya artık bunu konuşuyor. Tabi bir yandan terörden kaynaklanan sıkıntılarımız var. Bizim uluslararası arenada büyüme hedefi gösterdiğimiz günden bu yana yeni bir mücadele başladı. Türkiye’yi eteklerinden aşağı çekip büyümesini engellemek istiyorlar. Bizler asla kabuğuna çekilme uygulamasını kabul etmeyeceğiz. Bu bağlamda bizleri yalnız bırakmayan siz büyüklerimizin ellerinden öpüyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki