15 Temmuz 2019 Pazartesi günü açılışı yapılarak halkın kullanımına sunulacak eski askeri kışla alanı bugün yapılan sabah yürüyüşü ile tüm detayları incelendi.

Düzenlenen sabah yürüyüşü programına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Ak Parti İlçe Başkanvekili Mevlüt Kocagöz, Darıca İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve çalışanlar katıldı.

Çok sayıda bayanlarında katılım gösterdiği yürüyüş programında bugüne kadar yapılan çalışmalarda incelendi.Yapılan anlaşma ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi'ne devredilen yaklaşık 900 dönümden oluşan Darıca'daki askeri alan Millet Bahçesi oluşumunda birinci etabını tamamlanmış olduğu görüldü. Darıca eski iskelesinden başlayıp Eskihisar Feribotları yakınına kadar devam eden yürüyüş yolu güzergahında oyun grupları konuşlanmış, plaj için dalgakıran ve kumsal tamamlanmış bir adet kafe de yine aynı güzergahta halkın kullanımına açık hale getirilmiş. Arazinin kuzey kısımlarında ki çalışmalar halen devam ediyor ve bu çalışma alanlarına vatandaşların girmesi şu an için yasak. Spor ve yürüyüş yollları, balık tutma alanları, mangal ve seyir tepesi alanları Dudayev ve Balyanoz'dan sonra bölge halkına farklı bir seçenek olarak sunulmayı bekliyor. Sabah yürüyüşüne katılan protokol ve siyasiler, Dudayev'den sonra Balyonoz daha güzel bir görüntüyle hizmete girdi. Ancak Bu alan Balyanoz'dan daha da güzel olmuş şeklinde yorumlandı.