Bit Pazarı’na 2 ayrı yer gösterildi

17 Kasım 2015, Salı - 12:30

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde tezgâh açmalarına izin verilmeyen bitpazarı esnafı,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne geldi.  Yapılan görüşmeler sonucunda, Pazar esnafına 2 ayrı yer gösterildi ve uygun yer bulununca kendilerine haber verileceği belirtildi.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali arkasında tezgâh açan bitpazarı esnafı, Seçim sonrası tezgâh açmalarına izin verilmeyince duruma tepki gösterdi. Sabah tezgâh açmak için bölgeye giden ve zabıta ile polis ekiplerini karşılarında bulan Bitpazarı esnafı, bir süre bölgede bekledikten sonra, araçlarına binerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne geldi.  Belediye önünde alınan güvenlik önlemlerini görünce kapının önünde beklemeye başladı. Mağdur olduklarını ve yetkililer ile görüşmek istediklerini belirten Pazar esnafından 4 temsilci belirlendi. Ardından Büyükşehir Genel Sekter Yardımcısı Doğan Erol ile görüştü. Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından dışarıya çıkan esnaf grubu belediye ile uzlaşma sağladıklarını belirtti.

İKİ AYRI YER GÖSTERİLDİ 

Dışarıya çıkan Bit Pazarı esnafı görüşmenin iyi geçtiğini belirterek kendilerine 2 farklı alan gösterildiğini ifade etti.  Bu alanlardan biri Köseköy’de bulunan Ulus Pazarı alanı diğerinin ise Kandıra çıkışında bulunan Karayolları Hizmet Binası yanındaki boş arazi olduğunu ifade ettiler. Büyükşehirin uygun yeri belirledikten sonra bitpazarı esnafına haber verileceğini dile getirdiler.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki