Bisikletli eylemciler Kocaeli’de

Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek için bisikletle Balıkesir’den Ankara’ya yola çıkan Memur-Sen’e bağlı Büro Memur-Sen üyesi grup Kocaeli’ye ulaştı.
28 Temmuz 2015, Salı - 13:41

Büro Memur-Sen Kocaeli 3 No’lu Şube Başkanı Fırat Güler, 1 No’lu şube başkan vekili İlhan Aşan ve 2 No’lu şube başkanı Şafak Akdeniz, 23 Temmuz’da toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek için bisikletle Balıkesir’den yola çıkan bisikletli grupla Sivil Toplum Merkezi önünde buluştu.Büro Memur-Sen Kocaeli 3 No’lu Şube Başkanı Fırat Güler yaptığı açıklamada, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin hayırlara vesile olmasını diledi.Bisikletli grup Kocaeli’nin ardından Sakarya, Düzce, Bolu güzergahını takip ederek Ankara’ya ulaşacak ve 1 Ağustos’ta Güven Park’taki basın açıklamasına katılacak.

800 KİLOMETRELİK EYLEM

Taleplerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Güler, “Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerinin insanca yaşaması, güvenceli işi, güvenli geleceği için toplu sözleşme görüşmeleri öncesi kamu görevlilerinin çalışma koşullarının düzeltilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesi için bütçeden hakkımızı istiyoruz. Bunun için mücadelemize aralıksız devam ediyoruz. 3 Ağustos’ta başlayacak toplu sözleşme öncesinde Balıkesir’den başlattığımız ve Ankara’da son bulacak olan 800 kilometrelik bisiklet sürüş eylemimiz bunun bir kanıtıdır. Bu eylem unutulan, hakları ellerinden alınan memurlarımızın eylemidir, hak eylemidir, adalet eylemidir” dedi. Bisikletli grup, 1 Ağustos’ta Güven Park’taki basın açıklamasına katılacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki