Birinci Çayırova oldu

28 Nisan 2015, Salı - 13:09

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın (KO-MEK) düzenlediği ‘’Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme’’ temalı yemek yarışması finalleri Seka Park Otel’de gerçekleşti. Daha önce yarı finallerde kıyasıya bir mücadele içinde yarışan kursiyerler bu kez performanslarını Seka Park Otel’in mutfağında canlı olarak sergilediler. Zamana karşı yarışan kursiyerler, Seka Park Otel şeflerinin gözetiminde yemeklerini hazırladı. Yaklaşık 2 saat süren mutfak performanslarının ardından Seka Park Otel’in mutfak yetkililerinden oluşan jüri, yöresellik, kıvam, görünüm, kullanılan malzemelerin kalitesi ve lezzeti başlıklarında 5 farklı puan vererek değerlendirme yaptı.

JÜRİ ÇOK ZORLANDI

 İlk oturumda, tatlılar, pastalar ve börekler kategorisinde yarışan kursiyerlerin yaptıkları yiyecekler değerlendirmeye alındı. Seka Park Otel şeflerinin jüri olarak katıldıkları yarışmanın ilk bölümünde Yahya Kaptan Kurs Merkezi’nden Niğmet Ağca, Yenikent Kurs Merkezi’nden Sıdıka Bulur ve Sabiha Sinem Buran, Çayırova Kurs Merkezi’nden Esra Çakmak, Gündoğdu Kurs Merkezi’nden Ayla Tezel ve Merve Yıldırım’ın hazırladığı birbirinden güzel yiyecekler değerlendirildi.

 ESRA ÇAKMAK BİRİNCİ OLDU

Çayırova Kurs Merkezi’nden Esra Çakmak “Ballı Rus Pastası’yla yarışmanın birincisi olurken, ikinciliği Ispanaklı Yaş Pasta ile Sıdıka Bulur, üçüncülüğü ise Çikolatalı Yaş Pasta ile Merve Yıldırım elde etti. Yarışmanın ikinci oturumu ise etli ve sebzeli yemekler kategorisinde yapıldı. Yarışmaya Yenikent’ten Emine Arlı, Fatma Aktaş, ve Nuray Öztürk, Tepeköy’den Hacer Karakaş, Çayırova’dan Sefer Aksoy, Kuruçeşme’den Nermiye Yetişkin katıldı. Canlı performansla şeflerin gözetiminde birbirinden lezzetli yemeklerin hazırlandığı ve adeta görsel şölene dönen yarışmada jürinin değerlendirmesi sonucu “Lahana Döşemesi” ile Emine Arlı birinci oldu. Yarışmada ikinciliği “Patlıcan Kebabı” ile Hacer Karakaş, üçüncülüğü ise “Tarçınlı Köfte” ile Nuray Öztürk elde ettiler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki