“Bir Nefes Vatan” herkesi ağlatacak!

19 Mart 2015, Perşembe - 11:13

 

Gebze Belediyesi’nden Çanakkale Zaferi’nin 100. yılına özel proje

Gebze Belediyesi, içinde Türkiye’yi ağlatacak kısa film gösteriminin de yer aldığı “Bir Nefes Vatan” isimli projeyi 25 Mart Çarşamba günü saat 14.00’da kamuoyuna tanıtacak.

 

KISA FİLM HAZIRLANDI

Gebze Belediyesi Çanakkale’nin 100. yıldönümü dolayısıyla dikkat çekici bir projeye daha imza atıyor.

Proje kapsamında uyuşturucu ve madde bağımlısı gençlere Çanakkale’de çocuk yaşta şehit olan dedelerinden günümüz torunlarına ibret verici bir mektup yazıldı. Yazılan mektup Safranbolu’da uzman bir ekip tarafından 50 kişilik oyuncu kadrosunun rol aldığı kısa bir film haline getirildi.

BİNLERCE ÖĞRENCİ KENT MEYDANI’NDA ÇANAKKALE İÇİN YÜRÜYECEK

Bir Nefes Vatan projesinde madde bağımlılığı ve uyuşturucu tehlikesine dikkat çeken güçlü mesajlar verilecek. 25 Mart Çarşamba günü Kent Meydanı’nda Gebze’deki tüm okulların katılacağı binlerce öğrenci 100 yıl önceki dönem kıyafetleriyle yazılan mektubu esnafa ve vatandaşlara dağıtacaklar. Mektupta “Biz bu vatan için çocuk yaşta şehit olduk. Siz kendi vücudunuza (vatanınıza) sahip çıkıyor musunuz?” mesajı verilecek.

Daha sonra kültür merkezinde öğrencilerin katılımıyla “Türkiye’yi ağlatacak kısa filmin gösterimi, ünlü sanatçıların Çanakkale türküleri ve Prof. Dr. Mehmet Çelik’in konferansı yer alacak. Proje kapsamında ayrıca Gebze Kültür Merkezi fuaye alanında Çanakkale ile ilgili fotoğraf sergisi düzenlenecek.

BİR NEFES VATAN PROJESİ PROGRAM AKIŞI

TARİH: 25 Mart 2015 Çarşamba

SAAT : 12.30 - Öğrencilerin yürüyüşü

SAAT : 13.30 – GKM Fuaye Alanı Çanakkale Fotoğraf Sergisi

SAAT : 14.00 – Bir Nefes Vatan adlı kısa film gösterimi

                         Konferans ve Konser

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki