Bir Kişinin Nehre Atladığı İhbarı Asılsız Çıktı

Bir Kişinin Nehre Atladığı İhbarı Asılsız Çıktı
28 Mayıs 2016, Cumartesi - 22:28

 D-100 Karayolu Sakarya Köprüsü'nden sabah saatlerinde nehre bir kişinin atladığı ihbarının arama kurtarma ekiplerinin çevredeki güvenlik kameralarını incelemesi sonucu asılsız olduğu ortaya çıktı. 
Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde bir kadın, jandarmaya 'köprüden nehre biri atladı' ihbarında bulunmuştu. İhbar üzerine arama-kurtarma çalışması başlatılmış, yaklaşık 5 saat süren çalışmalarda herhangi bir bulguya rastlanmamıştı. Deniz polisinin su altında, AFAD ekiplerinin su üstünde yaptığı aramalardan sonuç alınamayınca, Sakarya Nehri üzerindeki HES kapaklarının açılması ve suyun tahliye edilmesi gündeme geldi. Fakat taşkınlara sebep olabileceği ihtimaliyle, bu natiften vazgeçildi. Bunun üzerine olay yeri yakınında bulunan bir mesire alanının güvenlik kameraları incelemeye alındı. 
Görüntülerin incelenmesi sonucu, ihbarın yanlış anlamadan ibaret olduğu ortaya çıktı. Sabah saatlerinde bir erkek şahsın köprü korkuluklarına gelmesi, elindeki poşet benzeri nesneyi suya doğru atması ve köprüden ayrılarak uzaklaşması detaylarının yansıdığı görüntülerin incelenmesi sonrası ihbarın asılsız çıkmasının anlaşılması üzerine arama-kurtarma ekipleri ve jandarma, olay yerinden ayrıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki