Bir garip olay

17 Mayıs 2015, Pazar - 02:39

 

Darıca'da işyeri satın almak isteyen ikisi yabancı biri Türk 3 kişi, mal sahibine sınırlı sayıda üretilen 1 Milyon Dolarlık tek adet Banknotu kapora olarak verdi.

Darıca'da bir iş yerini satın almak isteyen 2 yabancı uyruklu şahıs ve 1 emekli polis, protokol yaptıkları işyeri sahibine kapora olarak 1 milyon dolarlık Banknot verdiler. Geriye kalan ücret bedelini zamanında ödemeyen şahısları işyeri sahibi polise şikayet edince sınırlı sayıda basılan ve sadece kolleksiyoncular ile büyük kuruluşların bankalararası kullandığı 1 Milyon Dolarlık Banknot sertifikalarıyla birlikte ele geçirildi.

Darıca'da bir işyerini satın almak için iş yeri sahibiyle pazarlığa oturan emekli polis memuru A.M.(47), ile Rus Uyruklu Anisim Garanın (62) ve Izak Swheıtz (60), mal sahibi ile 17 Milyon Dolar karşılığında anlaşmaya vardılar.

Malsahibiyle protokol anlaşması karşılığında sertifikalarıyla birlikte tek adet B00090343D Seri nolu 1 milyon ABD(USD) Doları'nı kapora olarak veren şahıslar, geriye kelen ödemeyi zamanında yapmayınca durumdan şüphelenen mal sahibi durumu polise bildirerek şikayetçi oldu.
Şikayet sonrası göz altına alınan emekli polis memuru A.M. ile Rus Uyruklu Anisim Garanın ve Izak Swheıtz, göz altına alındılar.

Polis, sertifikalarla birlikte ele geçirilen 1 Milyon Dolarlık Banknotu incelemesi için Merkez Bankası'na gönderdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki