Bir annenin feryadı

Bir annenin feryadı
16 Haziran 2016, Perşembe - 13:38

Körfez’de geçtiğimiz Ocak ayında boşanmak istediği eşi Sinan Korkmaz tarafından kucağında 7 aylık bebeği varken öldürülen 22 yaşındaki Hümeyra Korkmaz’ın cinayet davası bugün görüldü.

Dava sonrası Hümeyra Korkmaz’ın annesi Nermin Dilaver, “Yavrum ben seni bir cani öldürsün diye mi büyüttüm. Gel artık Hümeyram” diye ağıtlar yakarak ağladı.Kocaeli 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Hümeyra Korkmaz’ın ailesi, her iki tarafın avukatları ve kadın platformu üyeleri katıldı. Görülen duruşmada mahkeme heyeti yazılı savunmaları aldı. Duruşmada müşteki tarafın avukatı Güler Çetin, Hümeyra Korkmaz’ın arkadaşlarına attığı mesajların tespit edilmesini ve kocasını daha önce kaç kez karakola şikayet ettiğini belirlenmesini talep etti. Mahkeme heyeti duruşmada dinlenmeyen tanıkların ifadelerinin tamamlanması ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 8 Eylül’e erteledi. Dava sonrası Hümeyra Korkmaz’ın annesi Nermin Dilaver, “Yavrum ben seni bir cani öldürsün diye mi büyüttüm. Gel artık Hümeyra'm. Ben bebeğine ne diyeceğim” diye ağıtlar yakarak ağladı.

MÜCADELE EDİYORUZ

Davanın ardından adliye önünde Kadın Platformu kadın cinayetlerini protesto etmek için açıklama yaptı. Grup adına açıklama yapan Tümbel Sen Kadın Sekreteri Fadime Günsel, “Haksız tahrik, iyi hal, saygın tutum indirimi yapılmadan, gerçek adaletin sağlanması ve katilin gerekli cezayı alması için buradayız. Biliyoruz ki bu ülkede kadın katilleri yeni elbise almak, yemek yapmamak, tuzluğu uzatmamak, saçları kızıla boyamak, gıcık olmak ya da sevgiden kaynaklı duygusallığın etkisi gibi gerekçelerle indirim alabiliyor. Özgürlük ve barış için mücadele veriyoruz. Boşanma komisyonu ile aile bütünlüğünü koruma adı altında kadın cinayetlerini arttıracak bir erkek zihniyetin yaşamlarımızı elimizden almasına izin vermiyor, hayatlarımıza sahip çıkıyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki