İzmit İlçesi Kozluk Mahallesinde bir binayı saran dayanılmaz koku, emniyet güçlerine ihbar edildi. Yapılan incelemelerde kokunun nedeni yalnız yaşayan ve yaklaşık 15 gün önce öldüğü tahmin edilen bir apartman sakini çıktı.

Edinilen bilgi ve iddialara göre; İzmit İlçesi Kozluk Mahallesi Sait Faik Sokak üzerinde bulunan Yılmaz Apartmanında ortaya çıkan ve dayanılmaz hale gelen kötü koku üzerine,  Apartman sakinleri durumu polise bildirdi.  Olay yerine gelen polis ekipleri,  kokunun apartmanda bulunan bir dairede tek başına yaşayan Selahattin Koç (43) isimli şahsın evinden geldiğini tespit etti.  Kapı defalarca çalınmasına rağmen açılmayınca, durum itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirildi. 

 

UZUN SÜRE ÖNCE ÖLMÜŞ

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yardımı ile kapı açılarak  içeri girildi.  Yapılan kontrollerde yerde hareketsiz halde bulunan Selahattin Koç’un, uzun süre önce öldüğü belirlendi. Olay yerinde yapılan inceleme işlemlerinin ardından Selahattin Koç'un cenazesi otopsi işlemleri için Kocaeli Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. İzmit Sanayi Sitesinde bulunan özel bir firmada çalıştığı öğrenilen Koç'un neden öldüğü henüz bilinmezken kesin ölüm nedeni yapılacak olan otopsi ile tespit edilecek. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.