Bilgievi Öğrencileri Kıyasıya Yarıştılar

25 Şubat 2016, Perşembe - 13:06

Çayırova Belediyesi Bilgievi öğrencileri aldıkları eğitimleri pekiştirmek amacı ile düzenlenen bilgi yarışmasında tatlı bir rekabet içerisine girdiler.

Bilgilerinin tazelendiği ve gün yüzüne çıktığı yarışmada başa baş bir mücadele sergileyen öğrenciler, genel kültür sorularının yanı sıra Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü alanında soruları yanıtladılar.

İki bölümden oluşan yarışmaya 3,4,5. sınıflar ile 6,7,8 sınıflar ayrı gruplar halinde katıldılar. Atatürk Mahallesi Şehit Yb. İlker Çelikcan Bilgievi, Özgürlük Mahallesi Türkan Göktürk Bilgievi, İnönü Mahallesi Yunus Ergüz Bilgievi, Şekerpınar Bilgievi’nden altışarlı gruplar halinde 24 öğrencinin katıldığı yarışmada Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü derslerinden soruları 1 dakikalık sürede cevaplayan öğrenciler arasında tatlı bir rekabet gerçekleşti. Çocukların heyecanını paylaşan veliler sık sık moral alkışları ile öğrencilere destek oldular. Heyecanla geçen yarışmanın birincisi Özgürlük Mahallesi Türkan Göktürk Bilgievi olurken, Atatürk Mahallesi Şehit Yb. İlker Çelikcan Bilgievi, İnönü Mahallesi Yunus Ergüz Bilgievi, Şekerpınar Bilgievi öğrencileri ikinciliği paylaştılar.

Çeşitli Branşlarda Ödüller Sahiplerini Buldu

Yarışma sonrası Bilgievleri arasında yapılan kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci tarafından verildi. Öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacı ile dönem içerisinde Bilgievlerinde düzenlenen kitap okuma yarışması sonrası en çok kitap okuyan öğrenciler belirlenerek çeşitli ödüller verildi. Velilerin öğrenciler ile iletişimini yakinen takip eden Bilgievi öğretmenlerinin tespit ettiği 4 veli “Çocuklarıyla İlgilenen En Sorumlu Veli” kategorisinde de ödüllerini aldılar. Ayrıca yaz kampı döneminde doğa okuluna katılan öğrencilere hediye takdimleri ilçe protokolü tarafından yapıldı.

Demirci, “Eğitim Alanında 10.000 Kişilik Kocaman Bir Aile Olduk”

Programa katılan başkan Demirci, konuşmasında şunları söyledi. “5 Anne-Çocuk Kulübü, 4 Bilgievi, 1 Gençlik Merkezimiz bünyesinde öğrencilerimiz, eğitim kadromuz ve velilerimizle yaklaşık 10.000 kişilik büyük bir aile olduk. Çayırova ailesi olarak sağlam temeller üzerine profesyonel bir yapı kurduk. Emek ve Akse Mahallelerinde inşa ettiğimiz 2 yeni semt konağımızda 2 Anne-Çocuk Kulübü ve 2 Bilgievini hizmete sunacağız. Bilgievlerinde dönem içinde açtığımız okul derslerine yardımcı kurslarımızın yanı sıra Sosyal, Kültürel faaliyetler ve yarışmalarla aktiviteleri zenginleştiriyoruz. Çocuklarımızın kitapları sıkı dost edinmeleri için onları teşvik ediyoruz. Gencel, zengin kitaplarla ve modern ferah fiziki mekanlarla onları buluşturuyoruz. Kitap okuma yarışmaları ve sonucunda seçtiğimiz 1Kitap Kurtlarımız” bizim en değerlilerimizdir. Aynı zamanda en sorumlu veliyi de seçiyoruz. Velilerimizin de çocuklarıyla iletişimini, ideal aile sorumluluğunu teşvik edip ödüllendiriyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onların gelecekte iyi bir meslek ve sağlam bir karakter sahibi olmaları için her türlü desteği arttırarak devam ettireceğiz.” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki