Bilal Şener: “Türkiye iç savaşa sürükleniyor”

23 Ağustos 2015, Pazar - 13:07

Birleşik Kamu İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu­İş Konfederasyonu)’na bağlı Eğitim­İş Kocaeli Şubesi’nde ülkemizde yaşanan terör olayları ile ilgili bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına; şube Başkanı Bilal Şener, yönetim kurulu üyesi Cem Uçak ve üyeler Satiha Saral Nilgün İlden katıldı. Basın açıklamasını Şube Başkanı Bilal Şener okudu. Şener yaptığı açıklamada, “Bölgemizi kendi emperyalist çıkarları doğrultusunda şekillendirmek isteyen  sermaye ve ülkemizdeki işbirlikçileri  ülkemizi hızla bir iç savaşa sürüklemeye çalışmaktadırlar. “diye konuştu.

 ATEŞ ÇEMBERİ BİZE YAKLAŞIYOR

Şener açıklamasına şöyle devam etti: “Ülkemizin her yerinden kahredici bir şekilde şehit haberleri gelmektedir. Geçici iktidar ülkeyi yönetebilme kabiliyetini kaybetmiştir. Uygar Dünyada bu tür sözde süreçlerde terör örgütleri çözülürken, AKP'nin yönetsel anlayışı yüzünden adeta ülkenin çözüldüğü görülmektedir. Ülkemizde son günlerde yaşananlar, bir terör saldırısının ötesinde etrafımızdaki ateş çemberinin hızla bize doğru yaklaştığı, bizi de yakmaya başladığı, bir iç savaş ve bölünme tehdidiyle karşı karşıya olduğumuz kaygısını uyandırmaktadır.” Dedi.

Başkan Şener,”Bölgemizi kendi emperyalist çıkarları doğrultusunda şekillendirmek isteyen uluslarararası sermaye ve ülkemizdeki işbirlikçileri yarattıkları taşeron örgütler aracılığıyla ülkemizi hızla bir iç savaşa sürüklemeye çalışmaktadırlar. Bu saldırılar; yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini, ulusal birliğimizi ve bütünlüğümüzü, laik demokratik cumhuriyetimizi ve sosyal hukuk devletini, ülkemizdeki farklı inanç, etnik ve kültürel yapıların barış içerisinde kardeşçe yaşamasını ortadan kaldırmayı hedef alan çok yönlü bir saldırıya dönüşmüştür.

Emperyalizmin; Ortadoğu’nun ve ülkemizin masum insanlarının ölümleri üzerine inşa ettikleri vahşi ve acımasız sömürü düzenini devam ettirebilmek için yarattıkları çatışma ortamı sonucunda ülkemizin her gün bir köşesinde insanlarımızın ocaklarına ateş düşmekte evlerine gelen cenazelerle çığlıklar ve feryatlar yükselmektedir. Bu insanlık dışı saldırılarda kaybedilen gençler de, askerler de, polisler de bizim insanlarımız ve bizim çocuklarımızdır. Bu Toprağa Kan Düşürdünüz, Ama aramıza asla kin düşüremeyeceksiniz. “ dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki