Beylikbağı’nı buluşturan iftar

Beylikbağı sakinlerinin aynı sofra etrafında oruçlarını açtığı iftar sofrasında Gebzeli hemşerilerini yalnız bırakmayan gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Sarı Camii bölgesi semt meydanı ve yayalaştırma projesinin müjdesini verdi, projenin tanıtımını yaptı
01 Temmuz 2014, Salı - 16:47

Gebze Belediyesi tarafından her akşam gerçekleştirilen mahalle iftarları devam ediyor. Beylikbağı sakinleri kurulan iftar sofrasında; eş, dost, komşu ve akrabalarıyla birlikte oruçlarını açtı. Beylikbağı Sarı Camii önünde kurulan iftar sofralarında Gebzeli hemşerilerini yalnız bırakmayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra iftara AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İlçe Kadın Kolları Vasfiye Aydın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, il ve ilçe yöneticileri, belediye başkan yardımcıları Engin Güzel ve Nilay Ayran, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

 FASIL EŞLİĞİNDE

Fasıl müziği eşliğinde oruçlarını açan Beylikbağı sakinlerini selamlayan Başkan Köşker vatandaşlarla iftar öncesi sohbet etti. Vatandaşların sorularını yanıtlayan, sorunlarını dinleyen Başkan Köşker, yaptığı kısa selamlama konuşmasında; birlik, beraberlik, rahmet ve paylaşma ayı olan Ramazan’ın tüm güzelliklerinin Gebze’de yaşandığını söyledi.  

PAYLAŞMA AYI

“Birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma ayı olan Ramazan’ın tüm güzelliklerini bu yılda siz değerli hemşerilerimizle birlikte yaşayacağız” diyen Başkan Köşker, “Kur’an ayı olan Ramazan’da kardeşliklerimiz, dostluklarımız; etrafında buluşacağımız iftar sofralarında perçinleşecek. Ramazan ayının kök salan geleneklerini, Hacivat’ı Karagöz’ü, Keloğlanı, Nasrettin Hoca’yı çocuklarımız gezici TIR’ımızda sahne alacak oyunlarla yakından tanıyacak ve öğrenecek” ifadelerini kullandı.

MODERN SEMT MEYDANI

Konuşmasında ayrıca Beylikbağı’nda yapılan hizmetlere de değinen Başkan Köşker, bölgede başlatılacak Sarı Camii meydan ve yayalaştırma çalışmasının müjdesini de verdi. Bölgenin merkezi konumunda olan alanda başlatılacak çalışmayla Beylikbağı’nın çehresinin değişeceğine dikkat çeken Başkan Köşker, “Projemiz hazır. Birazdan sizlerle birlikte hazırlanan proje tanıtım slaytını birlikte izleyeceğiz.

PROJEYİ TANITTI

En kısa zamanda ihalesini gerçekleştireceğimiz yayalaştırma ve semt meydanı projesini kısa sürede tamamlayarak sizlerin hizmetine açacağız. Bölgemize ve Gebze’mize şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Selamlama konuşmasının ardından yapılan dua ile oruçlarını aynı sofra etrafında açan Beylikbağı sakinleri yayalaştırma projesi tanıtım filmini de ilgiyle izledi. İftar programı, yemeğin ardından sahne alan Hacivat ve Karagöz gösterileriyle sona erdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki