Beyaz Ay çok farklı

15 Mart 2015, Pazar - 01:40

Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şubesi yeni dönem yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çayırova Ziverbey Restautrant’ta stratejik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Trafik Şube Birim Müdürü Hikmet Kurer ve Çayırova Belediyesi Özel Kalem Müdürü Cengiz Gürkan’da katıldı. Aynı zamanda derneğin yürütme kurulunda yer alan bu iki isimle beraber Derneğin Sağlık İşleri Biriminde görev alan Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi Hikmet Yaşar’ın ismi de diğer yönetim kurulu üyelerince heyecanla karşılandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Yönetim kuruluy Başkanı Furkan Uğur Eşitti., “Derneğimizin yeni dönem ilk topğlantısında çok renkli ve bölgemizin en etkin isimlerini bir arada toplamaktan dolayı çok mutluyum. Derneğimiz Yeşilay ve Kızılay ile aynı satüde bir dernek olmasına karşılık henüz yeteri derece de insanlarımız bilmiyor. Beyaz Ay Derneği’nin ismi ve anlamının kamuoyunda yer etmesi tanınması ve etkinliklerinin artırılması adına yeni döne yönetim kurulumuzun gücüne güvenim tamdır dedi. Eşitti konuşmasının ardından derneğin görev dağılımını gerçekleştirdi.

YÖNETİMDE KİMLER YOK Kİ

Furtkan Uğur Eşitti’nin Yönetim Kurulu başkanlığı’nı yaptığı Beyaz Ay Derneği’nde Kocaeli Büyükşehir Belediye Trafik Şube Birim Müdürü Hikmet Kuruer Kurumsal İşler biriminde aktif görev aldı. Çayırova Belediyesi Özel Kalem Müdürü Cengiz Gürkan ise derneğin Dış İlişkiler faaliyetlerini sorumluluğuna alırken Anadolu Spor Kulübü ve S.S Küçük Sanayi Sitesi Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Muhammet Tokmak Kültür İşlerinden sorumlu olacak Dernek Genel Sekreterliği’ni Gebze Belediye Meclis Üyesi Tuba Şensoy yaparken, bir diğer Gebze Belediye Meclis Üyesi Avukat Seda Kardaşlar Çelik derneğin hukuk ilerini yürütecek. Derneğin Başkanvekili Murat Küçük, Başkan Yardımcısı Vahdettin Bozkurt, Mali İşler Zafer Çelik, Sosyal İşleri hakan Aydın, Bağışlar ve Yardımlardan Saorumlu Yakup Ayaz,Halkla İlişkilerde Kübra Söğüt Karacan, Engellilerin Eğitim ve Gelişimlerinde sorumlu birimde ise Eğitim Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanvekili Serkan Varen yer aldılar.Bilgi İşlemde Yusuf Kocadağ, Sportif Faaliyetlerde Ekrem Tüyyüz, Engelli İstihdam Biriminde ise İdris Ersoy görev aldı. Derneğin Sağlık İşlerinde ise göreve geldiği günden itibaren bölgemizin en önemli kurumlarından Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ndeki yönetimi ile halkın takdirini kazan Başhekim Hikmet Yaşar ismi de toplantıda heyecan uyandıran isim oldu. Derneğin tanıtım ve medya biriminde ise Hedef Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abbas Sır görev aldı.

TAKVİM VE PLANLAMA KABARIK

Beyaz Derneği ilk toplantısında gündem maddelerini masaya yatırırken görüşülen konular arasında 20 Mart’ta Dernek Genel Başkanı Lokman Ayva’nın bölgeye yapacağı ziyaret, 25 Mart’ta Gaziler Dağı At Çiftliği’nde daum sendromlu çocukaların ata bindirilmesi ve Türkiye Beyaz Ay dernek Yönetimlerinin Kocaeli Sırrı Paşa Konağı’na ağırlanarak yapılacak toplantının planlamarı yer aldı. Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şubesi Yönetimi her ayın son Cuma günü akşam saat 19.30’da bir araya gelerek aylık değerlendirme toplantısı yapma noktasında karar aldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki