Beyanname pazar günü kesinleşecek

17 Nisan 2015, Cuma - 21:37

AK Parti Genel Merkezi’nin seçim beyannamesini açıkladıktan sonra Kocaeli’de yapılacak hizmetlerle ilgili beyannameye Pazar günü son şekli verilecek. İl Başkanı Ceyhan, beyannamenin önümüzdeki hafta açıklanacağını belirtti

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, yarın Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış bayramına katılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı, Sedaş ile ilgili Ankara’da yapılan toplantı ve seçim çalışmaları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sedaş ile ilgili vatandaşların ve kenttin yaşadığı sıkıntıların tamamını aktardıklarını söyleyen Ceyhan, bu dönem geçmişte yaşanan sıkıntıların yaşanmayacağı taahhüdü aldıklarını belirtti. Açılış bayramının ardından Pazar günü koordinasyon toplantısı yaparak, seçim beyannamesine son halini vereceklerini belirten Ceyhan, kendi girişimleri ile Kocaeli’deki 22 bin yeni seçmene başbakan tarafından mektup gönderildiğini belirtti.

SEDAŞ MASAYA YATIRILDI
Geçtiğimiz Salı günü ve Çarşamba günü Ankara’da olduklarını belirten Ceyhan, “Salı günü saat 17.00’de Sedaş ile ilgili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında bakanımız Fikri Işık, öncülüğünde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Milletvekillerimiz ve Sedaş, EPDK yetkilileri ile toplantı yaptık. Bölgede yaşanan sorunların bir daha yaşanmaması için neler yapılması gerektiğini ortaya koyan ve çözüm getiren bir toplantı yapıldı” dedi.

İLETİLEN SORUNLAR
Sedaş ile ilgili vatandaşların sıkıntılarını ilettiklerini belirten Ceyhan, “Arıza, onarım ve bakım ekiplerinin eksikliği, trafoların periyodik bakımlarının yapılmaması, kritik noktalardaki havai hatların yer altına alınması, eski ve bakımsız panoların bakımlarının yapılmaması, eskimiş direklerin yenilenmemesi, enerji temin taleplerinin yeterince karşılanmaması, arıza bildirim ve bilgilendirme sistemlerinin işletilmemesi gibi konu başlıklarını uzun süre müzakere ettik. 2015’te geçtiğimiz yıl yaşanan sorunlar yaşanmayacak. Şirket yetkilileri bu konuda söz verdi. bakım onarım ekiplerinin sayısı artırılacak” dedi.

22 BİN YENİ SEÇMENE BAŞBAKANDAN MEKTUP
Çarşamba günü ise Ankara Arena’da aday tanıtım toplantısı yapıldığını belirten Ceyhan, “Kocaeli burada da salonda varlığını hissettirdi” dedi. Adaylarla birlikte alanda olduklarını belirten Ceyhan, “Seçmenlere gitme noktasında adaylarımızın toplumun her kesimine ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Yeni seçmen olacak gençlerle ilgili Başbakanımızla bir görüşme yaptık ve başbakanımızın bir mektup gönderilmesinin doğru olacağını düşünerek ilettik. O da bunu çok güzel buldu ve Gençlik Kolları Genel Başkanı ile görüştürdü. Başbakanımızın ağzından 22 bin mektup arkadaşlarımıza gitti” dedi.

79 YIL SONRA BİLİM MERKEZİ AÇILIYOR
Cumhurbaşkanının 195 hizmetin açılışını yapacağını belirten Ceyhan, “Toplu açılış törenimizde kurucu liderimizi ve Cumhurbaşkanlığımız bağrımıza basacağız. 18 Nisan 1936 yılında SEKA’da ilk kağıt üretimi yapıldı. Bu çok denk gelen bir tarih oldu. 79 yıl sonra aynı mekanda Cumhurbaşkanımız gelip orada bilim merkezini açıyor. Bu da kağıttan bilime geçişimizi gösteriyor. Bu mekanın açılışı bizim için ayrı bir öneme sahip. SEKA fabrikası kapatınca burada farklı projeler vardı. o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanımız bu alanı Kocaeli halkına armağan etti ve yeşil alan yapıldı” dedi.

KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILACAK
Vatandaşa en az sıkıntı yaşatacak şekilde trafik düzenlenmesi yapıldığını belirten Ceyhan, “Sabah açık öğretim sınavı var. SEKA civarında öğleden sonra bir okulda ikinci oturum yok. Hiçbir arkadaşımızın sınav mağduriyeti yaşamaması için elimizden geleni yapacağız. Pazar günü Koordinasyon toplantısı yapılacak. Burada seçim beyannamesi ile ilgili çalışma yapılacak. Mevcut milletvekillerinin tamamı, adaylar, belediye başkanları, ilçe başkanları ve SKM başkanımızla birlikte koordinasyon toplantısı yapacağız. Saat 10.00’da SEKA Park’ta olacak” dedi.

ADAY TANITIMI KESİNLEŞTİ
Koordinasyon toplantısının ardından çalışmaların hızlanacağını belirten Ceyhan, “Pazartesi gününden itibaren herkesin programları ellerinde adaylarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımızla çalışmaları yürüteceğiz. Aday tanıtım toplantısı 24 Nisan’da Recep Topaloğlu Spor salonunda toplantımızı yapacağız. Ondan sonra böyle büyük salon toplantıları yapmayacağız ve alanda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki