BES üyeleri iş bıraktı

13 Mayıs 2015, Çarşamba - 21:49

 

 

 

Büro Emekçileri Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Gülizar Ateş, Soma faciası ve iş kazaları hakkında basın açıklamasında bulundu

Büro Emekçileri Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Gülizar Ateş, 13 Mayıs Soma faciası ve iş kazaları hakkında Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı önünde basın açıklamasında bulundu. Gülizar Ateş,“AKP’nin seçim beyannamesinin ‘Çalışma Hayatı’ başlıklı bölümü ‘ikinci atılım dönemimizde de evrensel standartlarda ve uluslar arası taahhütlere uygun, kaliteli ve güvenceli bir çalışma hayatını tam olarak tesis etmeyi hedefliyoruz’ cümlesi ile devam etmektedir. Bu söylemler adeta emekçilerle alay edilmektedir. Şimdi soruyoruz biz sizinle aynı ülkede mi yaşıyoruz? Eğer aynı ülkede yaşıyorsak, bu ülkeyi başka bir parti mi yönetiyor?“diyerek konuşmasını devam ettirdi.

 

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ, AVRUPA BİRİNCİSİYİZ
Büro Emekçileri Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Gülizar Ateş,“Soma katliamından sonra madenlerimizi Avrupa standartlarına çıkaracağız ivedilikle iş güvenliği yasalarını çıkaracağız diyen hükümetin TBMM’ye getirdiği torba yasa, bırakın Soma’yı, ülkeyi bir bütün taşeron cumhuriyetine çevirmeyi planlayan düzenlemeleri beraberinde getirmiştir. 6 Eylül 2014 Mecidiyeköy’deki Torun Center’da 10 işçi asansör faciasında,28 Ekim Tarihinde Ermenek’te 18 maden işçisi boğularak iş cinayetlerine kurban gitmiştir. iş kazaları yaşanan mahallelere, ambulanstan önce çevik kuvvetin geldiği ülkemizde, iş cinayetlerinde Dünya üçüncüsü, Avrupa birincisiyiz“diyerek konuşmasını sürdürdü.

 

GREVDEYİZ!
Büro Emekçileri Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Gülizar Ateş, kamu hizmetlerini piyasalaştıranlara, kamu emekçilerini yoksulluk sınırı rakamının altında, açlık sınırına yakın maaşa mahkûm edenlere, kamu emekçilerinin AKP’nin memuru olmaya zorlayanlara, iş cinayetlerin kaderdir diye geçiştirenlere, kamu emekçilerinin grev hakkını yok sayanlara ve yargı kararlarına uymayanlara dur demek için grevde olduklarını dile getirdi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki