BES Ulvi Yılmaz’ı valiliğe şikâyet etti

07 Ocak 2016, Perşembe - 13:33

BES üyesi olan İŞKUR çalışanlarına yönelik sürgün ve mobing iddiaları öne süren BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş, “İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz hakkında valiliğe suç duyurusunda bulunduk” dedi

 

Büro Emekçileri Sedikası’na üye olan İŞKUR çalışanları için öne sürülen mobing ve sürgün iddiaları ile BES Kocaeli Şube Başkanı Gülüzar Ateş şube binasında basın açıklamasında bulundu. İŞKUR çalışanların da katıldığı basın açıklamasında açıklamayı gerçekleştiren şube başkanı Ateş, “Kocaeli İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ın canı istediği için,  yaptığı sürgün görevlendirmeler hakkında soruşturma başlatılmasını ve çalışanları zorla Memur Sen‘e üye yapmaya çalıştığı üye olmayanları Gebze’ye ve diğer ilçelere sürmekle tehdit ettiği iddialarının araştırılmasını istiyoruz. Sendika olarak bugün Kocaeli Valiliği’ne giderek İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunduk. Gereken işlemlerin yapılacağından hiç şüphemiz yok” dedi.

 

CANI SÜRGÜN İSTEMİŞ

Açıklamasında Gülüzar Ateş, “Daha önce İŞKUR’daki çalışanların sorunları ile ilgili olarak, sendikamızın Ulvi Yılmaz ile yaptığı görüşmede bu sürgün görevlendirmelere son vermesini istemiştik. Ulvi Yılmaz ise bize ‘ben artık İl müdürüyüm benim canım ne isterse onu yaparım, istediğimi istediğim yere gönderirim, kimse de buna karışamaz demişti’. Anlaşılan o ki Ulvi Yılmaz’ın canı yine,  BES üyeleri ile birlikte birkaç İŞKUR çalışanını da sürgün etmek istemiş. İŞKUR çalışanları özellikle de BES üyeleri ilçelere sürülmektedir.

 

DEDİĞİN DOĞRU MU?

Kurum idarecilerinin çalışanlara karşı din, mezhep, siyasi görüş, sendikalı, sendikasız ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede durması gerekmektedir. İdareci olmanın gereği budur. Ancak Ulvi Yılmaz, Memur Sen üyesi olmayanları,  görevini kötüye kullanarak adeta cezalandırmaktadır. Ulvi Yılmaz, Gebze İŞKUR’u ziyaret ettiğiniz zaman,  Gebze İŞKUR çalışanlarından bir personel, evi İzmit merkezde olduğu için,  İzmit İŞKUR’da görevlendirilmek istediğini söylediğinde  “sen ilk önce İlhan’ın sendikasına üye ol sonra senin tayinini yaparız” dediğiniz doğru mu dur?

 

BASKILARA DERHAL SON VERİN

Memur Sen yönetiminde olan aynı zaman da Ulvi Yılmaz’ın özel kalem müdürü yapılan İLHAN Alşan ise İŞKUR’ daki personellere yönelik “Memur Sen’ e üye olun, üye olmazsanız topun ağzında siz varsınız,  sizi Gebze’ ye sürdürürüm. Ulvi benim eski arkadaşım, ben ne dersem onu yapar diye “aba altından sopa göstererek” tehdit ettiği belirtilmektedir. Buradan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ı ve Memur sen yöneticisi İlhan Alşan’ı bir kez daha uyarıyoruz.  BES üyeleri ve diğer sendikasız çalışanlara yaptığınız baskılara derhal son verin.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Konu ile İlgili Kocaeli Valiliği’ni de bir kez daha göreve çağırıyor. Kocaeli İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ın canı istediği için,  yaptığı sürgün görevlendirmeler hakkında soruşturma başlatılmasını ve çalışanları zorla Memur Sen‘e üye yapmaya çalıştığı üye olmayanları Gebze’ye ve diğer ilçelere sürmekle tehdit ettiği iddialarının araştırılmasını istiyoruz. Büro Emekçileri Sendikası olarak bugün Kocaeli Valiliği’ne giderek İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunduk. Gereken işlemlerin yapılacağından hiç şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki