Berlin’de bayrak nöbeti

Almanya'da yaşayan Türkler, Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği önünde gösteri düzenlemek isteyen Ermenilere karşı büyükelçilik binası önünde toplandı ve Ermenilerin eylemini engelledi.
23 Mayıs 2015, Cumartesi - 11:10

Aralarında Berlin Türk Cemaati, Almanya Türk Konseyi gibi derneklere mensup Türkler, az sayıda Ermeni'nin 1915 olayları hakkında büyükelçilik önünde yapmaya çalıştığı gösteri öncesinde bir araya geldi ve büyükelçilik önünde “bayrak nöbeti” tuttu. “Parlamentolar mahkeme, siyasetçiler yargıç değildir” yazılı pankartlar ve Türk bayrakları taşıyan Türkler, “Soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk” şeklinde slogan attı.
PROVOKE EDEMEDİLER
Ermeni göstericilerin büyükelçilik yakınına geldiği sırada İstiklal Marşı okuyan Türkler, ayrıca 1974-1984 yılları arasında Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen 31 Türk diplomatın fotoğraflarının bulunduğu pankart açtı. Türklerin büyükelçilik binasında olduğunu
gören Ermeniler kısa süre sonra bölgeden ayrıldı.
SESİMİZİ ÇIKARDIK
Gösteri sonrasında soruları cevaplayan Berlin Türk Cemaati İkinci Başkanı Selçuk Demirci, büyükelçilik önünde “Ermeniler tarafından uydurulan soykırım yalanına karşı toplandıklarını” belirterek, “Biz de sesimizi çıkaralım, biz de sesimizi duyuralım diye böyle bir karşı miting düzenledik" şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki