Belsa Otopark ihalesi 4 Kasım’da

15 Ekim 2015, Perşembe - 13:25

Belsa Plaza’da bulunan 860 araçlık kapalı otoparkın 21 Eylül’de yapılan kiralama ihalesi, ihaleyi alan Müjdat Esen’in ödeme yapmaması nedeniyle iptal oldu. İhale 4 Kasım’da yenilecek. 

İzmit belediyesine ait olan ve kiraya verilerek işletilen Belsa Otopark’ının 21 Eylül’de yapılan 3 yıllık kiralama ihalesini alan Müjdat Esen’in 3 yıllık peşin ödenmesi gereken 5 milyon 724 bin lira ücreti ödememesi nedeniyle ihale iptal edildi. İzmit Belediyesi Encümen kararı ile iptal edilen ihale 4 Kasım’da yenilenecek. İhaleyi alan Müjdat Esen’in ödeme yapmaması nedeniyle yatırdığı 154 bin lira teminatta yandı. Geçtiğimiz hafta İzmit belediyesi Esen’i sözleşme için resmi olarak davet etti. Ancak buna rağmen ücretin ödenmemesi üzerine Encümen’de ihale iptal kararı verildi.

21 EYLÜL’DE İHALE YAPILDI

İzmit Belediye Encümen’inde 21 Eylül’de yapılan ihalede Belsa Otopark’ı 3 yıllığına kiralandı. 860 araçlık otopark için Yıldırımlar Metal, Müjdat Esen, Şen Faktör Otopark ihaleye girdi. Aylık 143 bin lira muhammen kira bedeli ile ihaleye çıkartılan otopark için yapılan açık artırmada 3 istekli 5 turda kirayı 156 bin liraya çıkardı. İhaleden çekilen olmaması üzerine kapalı zarf usulü ile yeniden teklifler alındı. Kapalı zarf usulü ile yapılan ihalede Yıldırımlar Metal 157 bin, Müjdat Esen 159 bin, Şen Faktör Otopark 158 bin lira teklif verdi. Mevcut işletmeci Özturanlar firmasının katılmadığı ihaleyi Müjdat Esen almıştı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki