Belediye Personeline İlk Yardım Eğitimi

Çayırova Belediyesi tarafından hizmet içi eğitim programları kapsamında Belediye personeline temel ilkyardım eğitimi verildi.
15 Ekim 2014, Çarşamba - 15:47

 

Çayırova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmet içi eğitimler temel ilk yardım dersleri ile devam etti. Sağlık Bakanlığının ilgili yasalarına göre iş yerlerinde olması gereken ilk yardım personelleri kapsamında Çayırova Belediyesi de 2 günlük temel ilk yardım eğitimi başlattı. İlk yardım bilgisinin yaygınlaştırılması ve insan sağlığına verilen önemin arttırılması amacı ile eğitime katılan kursiyerlerin acil durumlarda izleyici durumundan müdahaleci konumuna geçmesi sağlanarak kişinin kendine güvenmesi hedeflenmektedir. İlk yardım uzmanı Bedirhan Özkol tarafından verilen eğitim, görsel sunumlar ile desteklenerek 16 saat olarak tamamlandı. 13 personelin katıldığı eğitimlerde genel ilk yardım bilgileri, hasta, yaralı ve olay yeri değerlendirilmesi, kanamalarda ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, hayvan ısırmalarında ilk yardım, göz, kulak ve burna yabancı cisim kaçmalarında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım, hasta ve yaralı taşıma teknikleri konularında uygulamalı eğitimler verildi. 2 günlük eğitimin ardından Darıca Farabi Devlet Hastanesinde sınava tabi tutulan katılımcılar başarılı bulunmaları halinde Sağlık Bakanlığı tarafından Temel İlk Yardım Sertifikası ve kimlik kartlarına sahip olacaklar.

 

Başkan Demirci: Personelimizin Eğitimini Önemsiyoruz

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci,  yerel yönetimler olarak son derece hassas bir kamu görevi yürütüyoruz. Bunu yaparken aynı zamanda hizmet içi eğitimlerle de personelimizin niteliğini arttırıyoruz. İlk yardım gibi hayat kurtaran konuda verilen eğitimler önümüzdeki zaman diliminde farklı konularda devam edecek. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki