“Belediye başkanları etik davranmıyor”

22 Nisan 2015, Çarşamba - 23:36

 

DSP  Kocaeli İl Başkanı Hayati Özzeren il binasında düzenlediği basın toplantısında ”Belediye  başkanlarının AKP’li milletvekili adaylarıyla seçim çalışmalarına katılması etik değil. Belediye başkanı halkın belediye başkanıdır” dedi

 

DSP Kocaeli İl Başkanı Hayati Özzeren il binasında düzenlediği basın açıklamasında “ 23 Nisan 1920’de Ulusal egemenlik sağlandı ve TBMM açıldı. AK Parti iktidarı tarafından bu önemli bir günün çocuk bayramı olarak lanse edilmesi Cumhuriyetimizin değerlerine vurulmuş bir darbedir. Kurtuluş savaşının anlam ve önemini yok etmeye çalışan, Türk ordusunu katil, polisini suçlu, hakim ve savcısını itibarsızlaştıran, tarihin en şerefsiz davalarında savcılığa soyunan askerlik yan gelip yatma yeri değil deyip kendi çocuklarını askere göndermeyen bu zihniyet artık son bulmalıdır” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI
18 Mart Çanakkale zaferi  kahramanlarının torunlarını tören alanına almayıp,  temin edilmiş protokol eşliğinde günün anlam ve önemine siyasi bir leke sürülmüştür diyen Özzeren “ Başkomutan ve Türkiye Cumhuriyetinin Atatürk’ünün ilke ve inkılaplarını hedef seçerek, üstelik şehitlere kelle diyen bu zihniyet, nasıl oluyor da kutsal ezanla birlikte Çanakkale zaferi üzerinden kendi propagandasını yapıyor. Çanakkale zaferi AK Parti’nin siyasi propaganda aracı olacak kadar sıradan bir olay mıdır? Bu zihniyet aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. YSK ve onurlu Türk savcılarını göreve davet ediyorum” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidara eleştiride bulundu.

BAŞKANLAR BİZİMLE ÇALIŞSIN
Derince sahilinde bulunan Türk bayrağının indirilmesiyle alakalı olarak “ 23 Nisan yaklaşırken, Derince sahilde bayrağı yenileyeceğiz diyerek indirmeye kalkan yetkililere oradan tesadüfen geçen milletvekili  adaylarımızın müdahale etmesi sonucu bayrağı yeniden takmaları da manidar olmuştur. Ayrıca belediye başkanlarının AK Parti milletvekili adaylarıyla seçim çalışmalarına katılmalarına da anlam veremiyoruz. Yerel yöneticilerin seçildiği gün parti rozetlerini bırakarak halkın belediye başkanı olmaları gerektiği hatırlatmak isteriz. Biz de AKP’li belediye başkanlarını  adaylarımızla seçim çalışmalarına davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

DEVLETİN VALİSİ KENARA İTİLDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalarının Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu itelemeleriyle ilgili olarak “ Sayın Cumhurbaşkanının Kocaeli’ye geldiğinde devletin valisinin korumalar tarafından bir kenara itilip, AKP’li il başkanının Cumhurbaşkanı ile yan yana yürümesi mi devletçilik anlayışınızdır” dedi. Son olarak da Kocaeli Valiliğinde seçim öncesi gerçekleştirilen il başkanları toplantısında aldıkları karara değinen Özzeren “ MHP İzmit İlçe ve  AKP Derince 60 evler seçim bürosu alınan seçim kararlarına uymamaktadır. Seçim bürosunun önüne ve etrafına açılan bayrakları asanları kınıyor. Kocaeli Valiliğini göreve davet ediyorum. Tüm Kocaeli halkının Regaip Kandilini ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramını kutluyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki