Belediye Başkanı Ali Toltar’dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Belediye Başkanı Ali Toltar’dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı
18 Mayıs 2016, Çarşamba - 16:26

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı açıklamada şöyle dedi" Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan kurtuluş hareketi, savaş meydanlarında zafere ulaşılmasını, ve akabinde vatan topraklarımızın kurtarılmasını sağlamıştır.

Bu gün bir daha 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı ülkemizin her köşesinde gurur ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bağımsızlığımızın sembolü olan bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan ederek gençlere ne kadar önem verdiğini göstermiştir. O yüzden şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş bu toprakları ve Cumhuriyet’i yaşatmak ve daha da geliştirip gelecek kuşaklara taşımak başta gençler olmak üzere hepimizin en önemli görev ve sorumluluğudur.

Milli mücadele açısından son derece önemli bir gün olarak tarihe kazınan bu önemli gün bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur. Bu tarihten itibaren milletimiz, varlığını esaret altında sürdürmeyeceğini ve kutsal vatan topraklarındaki işgale izin vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmış ve Kurtuluş Savaşı’yla birlikte bunu tüm dünyaya göstermiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı’nı  tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki