Bekirdere cinayetinde yeni gelişme

12 Ocak 2016, Salı - 14:07

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Bekirdere’de Erhan Konyalı’nın Ramazan Coşkun’u internet cafe önünde silahla öldürmesinin ardından görülen davada Cumhuriyet Savcısı tahrikle adam öldürme suçundan yargılanması doğrultusunda görüşünü açıkladı.

Geçtiğimiz Temmuz ayının 1’inde Bekirdere’de yaşanan olayda Erhan Konyalı, internet cafede oyun oynayan Ramazan Coşkun (26) ile yanına giderek kendisini kafeden dışarıya çağırdı ve yanında taşıdığı ruhsatsız silahla sırtından kurşunlayarak öldürdü. Saldırı sonrası ağır yaralanan Coşkun, Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Coşkun’un defnedilmesinin ardından Erhan Konyalı da karakola giderek teslim olmuştu. Olayla ilgili Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın dördüncü celsesi gerçekleştirildi.

KAYINÇOSUNU ÖLDÜRDÜ

Aile içindeki problemler nedeniyle işlendiği öğrenilen cinayette maktul Ramazan Coşkun’u öldüren sanık, kız kardeşi Merve Konyalı’nın ayrıldığı eşiydi. Aile içinde işlenen cinayet olması, mahkeme öncesinde taraflar arasında yine gerginlik yaşanmasına neden oldu. Duruşmaya maktulün annesi Melahat Coşkun, vekili Av. Hüseyin Acurman, sanık Erhan Konyalı ve vekili Av. Nazmi Küçükosmanoğlu katılım gösterdi.

“TASARLAYARAK ÖLDÜRMÜŞ”

Duruşmada konuşan müşteki vekili Av. Hüseyin Acurman, “Ben video kaydını defalarca izledim. O kayıtlarda sanığın Ramazanı dışarıya çağırdıktan 25 saniye sonra, hiçbir tartışma da olmadan ve de sırtından kurşunlayarak öldürdüğü açıkça görülüyor. Olay yerine de giderek inceledim. Olayın yaşandığı internet kafenin camları filmle kaplı ve içerisini dışarıdan bakarak görmek mümkün değil. Bu durumda da sanığın maktulü talip ettiğini anlayabiliyoruz. Tüm bunlardan çıkarımla sanık cinayeti tasarlayarak işlemiştir ve olayda hiçbir tahrik unsuru yoktur” dedi.

9 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Acurman’ın ardından Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı ve cinayetin tasarlayarak işlenmediğini ve olayda tahrikin bulunduğunu belirterek, TCK 29 maddesinden cezalandırılmasını istedi. Mütalaanın ardından sanık avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu savunma için ek süre istedi. Mahkeme heyeti Küçükosmanoğlu’nun süre talebini kabul ederek davayı 9 Şubat tarihine erteledi.

Duruşmada mahkeme heyeti eksiklerin giderilmesi ve internet kafede bulunan olay anını kaydeden güvenlik kamerasındaki görüntülerin daha net olarak izlenebilmesi için Ankara Kriminal Polis Labaratuarı’ndan gelmesi gereken belgelerin tamamlanması için talimat yazılmasına karar vererek duruşmayı 12 Ocak 2016 tarihine erteledi

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki