Bedava yolcu taşımayacağız

Bedava yolcu taşımayacağız
06 Nisan 2016, Çarşamba - 23:35

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kurt 11 Nisan 2016 Pazartesi gününden itibaren 65 yaş üstü, engelli ve engeli refakatçilerini taşımayacaklarını açıkladı.

İlimizde 65 yaş üstü vatandaşların şehir içi toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması konusundaki tartışmalar uzun süredir devam ediyordu. Devlet, ücretsiz taşınan yolcular karşılığında minibüsçülere aylık 750 TL ödeme yapmayı kabul etti. Ama bu paralar da ödenmedi. Bugün kooperatif yöneticileri ile birlikte basın toplantısı yapan  Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, 11 Nisan Pazartesi gününden itibaren minibüslerde  ücretsiz seyahat kartlarının geçerli olmayacağını,  hiçbir yolcuyu ücretsiz taşımayacaklarını açıkladı.
Sonunda beklenen oldu. İlimizdeki minibüsçüler,  araçlarda bedava yolcu taşınmasına yönelik tepkilerini açıkça ortaya koydular.  Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kurt, bugün çok sayıda  kooperatif başkanı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, 11 Nisan  Pazartesi gününden itibaren Kocaeli genelindeki hiçbir özel minibüsün, ücretsiz yolcu taşımayacağını açıkladı. 


VERİLEN SÖZ TUTULMADI
Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, bu sabah  KOTO Sosyal tesisi olan Beytül Kebap Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.  Oda Başkanı Kurt’un basın toplantısına  Kooperatif Başkanları  Lokman Aydemir( 5 Nolu şehriçi  Koop.), Selim Canlı (55 Nolu Alikahya Koop.), İsmail Kahraman(10 Nolu Körfez Koop.), Nevzat Kurhan(19 ve 22 Nolu Hereke Koop.),  Mahmut Kolcuoğlu(Öz Darıca Koop.), Osman Ayık(164 Nolu Çayırova Koop.),  Metin Akagündüz (195 nolu Dilovası Koop.), Muhammet Kılıç (141 Nolu Gebze Koop.), Ramazan Kılıç (167 Nolu Gebze şehriçi koop.), Fikret Kaya (71 Nolu Kullar Koop.), Şaban Çakır (54  Nolu Koop.), Selim Koral (14 Nolu Koop.), Tuncay Koç (93 Nolu Koop.), Servet Güner (70 Nolu Koop.), Ahmet Utaç (2 Nou Karamürsel Koop.), Mehmet Yaşar (39 Nolu Değirmendere Koop.), Mehmet Malkoç( 41 Nolu Gölcük Koop), Tarık Eryürek (127 Nolu Yalakdere Koop.), Tahsin Uzuner (142 Nolu Hisareyn Koop), Özcan Karakoç(146 Nolu  İhsaniye Koop), Mahmut Aktaş(80 Nolu Birleşik Kartepe Koop), Hakan Bekir (Kartepe Birlik Başkanı),  Mehmet Koral (Arslanbey Koop.), Özgür karagülle(Uzuntarla Koop.), Osman İlhan(Suadiye Koop), Cumhur karakadılar(Balaban Koop)  da katıldılar. 

Oda Başkanı Mustafa Kurt, minibüsçü esnafının tek gayesinin evine ekmek götürmek olduğunu belirterek başladığı konuşmasında  şunları söyledi:

“-Çok meşakkatli, bir o kadar da riskli  bir iş yapıyoruz. İnsan canı taşıyoruz. Bu arabacı camiasında zengin olan bir kişi gösteremezsiniz. Allah kimseye muhtaç etmesin diye çalışıyoruz. Üzerimize çok gelindi. Esnaf arabasının mazotunu alamaz hale geldi. Birileri üzerimize gelmesin. Gayemiz evimizi geçindirmek. Şoför arkadaşlar sıkıntılı. Hükümet bize verdiği sözü tutmadı. Aylık 750 TL paralar 6 Mart’ta ödenecekti. Bugüne kadar ödenmedi. Verecekleri de yok. Bir karar aldık ve bu kararı uygulamak zorundayız. Kent halkının da bize anlayış göstermesini bekliyoruz.” 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki