Bayramlarımızı unutturmaya çalışıyorlar

19 Mayıs 2015, Salı - 14:05

 

CHP İl Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Heykeli önüne çok az sayıda kurumun çelenk bırakmasını eleştirdi, “Bayramlarımızı unutturmaya çalışıyorlar” sözleriyle duruma tepki gösterdi

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsuna’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul edilerek Cumhuriyetimizi gençlere emanet ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda CHP İl Başkanlığı eski valilik binası önündeki Atatürk Heykeli’ne çelenk bıraktı. Törende CHP Milletvekili Haydar Akar, milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet, Tamer Solakoğlu, Ayhan Mutlu, Asude Fırat Özkan, CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz, eski il başkanları Rıdvan Alkan ve Keramettin Gençtürk, KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz ve partililer hazır bulundu.

NEDEN KUTLAMADILAR

Milletvekili Haydar Akar, milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve İl Başkanı Cihat Altunyuva’nın çelenk sunmasının ardından partililer saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan İl Başkanı Cihat Altunyuva, tören alanında CHP’nin dışında sadece İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün çelenginin olmasını eleştirdi. Altunyuva, “Kurtuluşumuzun başlangıcı, Atamızın doğumgünü olarak kabul edilen bu bayram böyle kutlanmaz. Yerel yöneticileri ve AKP’yi bir kez daha uyarmayacağım. Çünkü 7 Haziran’dan sonra bayramlarımızı layıkıyla kutlayacağız. Ayrıca yeni valilik kompleksi içerisine bir Atatürk anıtı koymayıp, bizleri eski bina önünde tören yapmaya zorlayanları da kınıyorum” açıklamasında bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki