Bayrama Sivaslılar Damga Vurdu

Çayırova Sivaslılar Derneği’nin Kurban Bayramı temposuna yetişmek neredeyse imkansızdı. Hem düzenlemiş oldukları etkinlikler ile hem de düzenlenen etkinliklere katılımları ile Kurban Bayramının 1 saatini bile boş geçirmeyen Çayırova Sivaslılar Derneği bu alanda inanılması güç bir istatistiğe imza attı.
21 Ekim 2013, Pazartesi - 10:37

Kurban Bayramının 1. Günün den itibaren tüm bayram boyunca bölgede etkinlikler düzenleyen ve çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Çayırova Sivaslılar Derneği’nin Başkanı Ahmet Çamkerten kurban kesimi ve aile içi bayramlaşmaların hemen ardından dernek yöneticileri ile birlikte çalışmalara başladı.

ÖNCE KENT BAYRAMLAŞMASI

İlk olarak Çayırova 'da Kent Bayramlaşmasına katılan Başkan Çamkerten ve yönetimi burada bölge Protokolü ve Halk ile bayramlaştı. Kaymakam Çelenkoğlu ve Başkan Akbaş’ın da katıldığı programa ilgi ise hayli yoğundu. Çayırova Fatih Sultan Mehmet Parkında sabah saatlerinde gerçekleştirilen Kent Bayramlaşmasının ardından ise Dernek yönetimi, yine bölge protokolü eşliğinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretler esnasında Çayırova Polis Karakoluna da bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Çamkerten burada bayram günü bile görevi başında olan emniyet mensupları ile bayramlaştı.

ESNAF VE HEMŞERİ ZİYARETLERİ

Gün boyu gerçekleştirilen ziyaretlerin sonrasında Çayırova Sivaslılar Derneği Başkanı Ahmet Çamkerten ve dernek yöneticisi aynı zamanda Çayırova Mahallesi Muhtar Adayı Adnan Çamkerten birlikte esnaf ve hemşeri ziyaretleri gerçekleştirdi.

Yapılan ziyaretler esnasında herkes tarafından olumlu tepkiler ile karşılanan Dernek Yöneticileri esnaflara hayırlı ve bol bereketli kazançlar dilerken hemşerilerine de hayırlı bir bayram dileklerini ilettiler.

BİRLİK VE BERABERLİK YEMEĞİ

Yapılan ziyaretlerin ardından bir araya gelen dernek üyeleri Menderes Caddesi’nde buluşarak Ömer Usta’nın mekanında bir yemek programı gerçekleştirdiler. Birlik ve beraberlik içersinde gerçekleştirilen sohbet ve ikramlar ile devam eden program akşam geç saatlere kadar devam etti. İlk iki gün bir çok ziyarete katlan dernek başkanı Çamkerten ve yönetimi bayramın 3. Gününde ise Dernek Bayramlaşmasını organize etti.

YOĞUN KATILIMLI BAYRAMLAŞMA

Çok yoğun bir katılım ile yapılan Çayırova Sivaslılar Derneği bayramlaşması, Çayırova Belediyesi yanında ki plazada bulunan dernek lokalinde gerçekleştirildi.

Sivaslılar ile birlikte Sivaslı Sanatçılar, Sivas Yöre ve Bölge Dernek Başkanları ile Yöneticilerle yoğun bir bayramlaşma gerçekleştirildi.
Bayramlaşma Etkinliğinde bir açılış konuşması gerçekleştiren Başkan Ahmet Çamkerten; Birlik beraberliğin önemine vurgu yaptı. Bayramların güzelliğine insanımızı birbirlerine yakınlaştırdığına vurgu yapan Çamkerten;

“BİRLİK İÇERSİNDE NİCE BAYRAMLARA”

“Bugüne kadar siz değerli hemşerilerimizin desteği ile bir çok program ve etkinliğin altına dernek olarak imza attık. Bugünde yine her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içersinde bir bayramlaşma etkinliğinde buluştuk. Aramızda uzaklardan gelen hemşerilerimiz de var onlara da hoş geldiniz diyorum. Umarım birlik ve beraberlik içersinde huzur ve mutluluk dolu nice bayramlarda bir arada olmayı nasip eder yaradan. Herkese katılımında ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Çamkerten’in alkış alan bu konuşmasının ardından ise bayramlaşma programı sunulan çeşitli ikramlar eşliğinde başladı.

SİVASLI SANATÇILAR RENK KATTI

Bayramlaşma devam ederken Sivaslı Sanatçılar Birliği Başkanı Ünal Taşlık 'ta Bayramlaşmaya Katılıp Duygu düşüncelerini aktardı. Seslendirdiği türküler ile gelen misafirlere hoş saatler geçirten Taşlık ve Sivaslı sanatçılar yapılan bayramlaşma programına ayrı bir renk kattı.

YOĞUN KATILIM

Sivaslılar Derneği Bayramlaşma Programına dernek üyelerinin yanı sıra, Çayırova Belediyesi Başkanı Ziyaettin Akbaş ve Çayırova Belediye Başkan Aday Adayları Şevki Demirci ile Ali Erdin, bölgede bulunan diğer Sivas Yöresi Dernek Başkanları ve Yöneticileri , Sivaslı Sanatçılar, Siyasi Parti Yöneticileri ve Mensupları, Çayırova Mahallesi Muhtar Adayı Adnan Çamkerten ve Yenimahalle Muhtar Adayı Handan Polat Cengiz’de programa katılanlar arasında yer aldılar.

İL DIŞINDAN GELENLER VARDI

Dernek Merkezi İstanbul Kağıthane 'de Bulunan Sivas Merkez Yavu Köyü Derneği ; Başkanı Şemsettin Şener ile Yöneticileri Çayırova Sivaslılar Derneği 'nin Kurban Bayramı Bayramlaşma Programına İştirak Ederek Hemşehrileriyle Bayramlaştılar. Dernek Başkanı Ahmet Çamkerten 'in Köy Derneği Olan Sivas Merkez Yavu , Başkanı Şemsettin Şener ve Yöneticileri Kurban Bayramında Başkan Çamkerten’e Sürpriz Yaparak Ona Ayrı Bir Bayram Mutluluğunu Yaşattılar.
BAŞKAN AKBAŞ’TA KATILDI

Derneğin bayram programına sonradan katılan Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ta bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Herkesin bayramını kutlayan ve mutluluklar dileyen Başkan Akbaş, “Çayırova yöre dernekleri içerisinde nüfus yoğunluğu bakımından ilk 3 içersinde yer alan Sivaslılar Derneğimizin bu özel programında yer almaktan onur duydum. Eski bir dernek yöneticisi olarak derneklerimizin sosyal hayatta ne kadar önemli bir yer teşkil ettiğinin farkındayım. Ben başta dernek başkanımız olmak üzere bu özel organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Umarım daha nice bayramlaşma programlarında birlikte oluruz” dedi.

ESNAF BAYRAMLAŞMASI

Başkan Akbaş’ın bu konuşmasının ardından sohbetler ve ikramlar eşliğinde devam eden bayramlaşma programı akşam saatlerine kadar devam etti.

Bayramlaşma programının ardından Sivaslılar Derneği Başkanı Ahmet Çamkerten ve yöneticileri Sivaslı Esnaflarla bayramlaşmaya devam etti.

Çamkerten; Uzaklardan Gelerek Bayramlaşma Etkinliğine Katılan Misafirlerini Yine Sivaslı Esnaflardan Has Dürüm'de Ağırlayarak Sivas Merkez Yavu Köyü Derneği Yöneticileri 'nin Süpriz Katılımlarından Ötürü Duyduğu Memnuniyeti Dile Getirerek Teşekkür Etti.

SON GÜN İSTANBUL TARFİĞİ

Bayramın son gününü de yoğun geçiren Sivaslılar Derneği Başkanı Ahmet Çamkerten; Bayramlaşmalarını İl dışına taşıdı. Önce İl Dışındaki Aile ve Akraba Büyükleriyle Bayramlaşan Çamkerten daha sonra, Bayramın 3.Günü Sivaslılar Derneğinin Bayramlaşma Programına misafir olarak katılan Başkan Şemsettin Şener ve Yönetimi ile Merkezi İstanbul Kağıhane'de Bulunan Sivas Merkez Yavu Köyü Derneği'nin Bayramlaşma Programına katıldı. Bayramlaşma programında yoğun bir ilgi ile karşılanan Çamketren tüm hemşerileri ile tek tek bayramlaştı. Bayram boyunca yoğun bir tempo içerisinde çalışmalarına devam eden Başkan Çamkerten ve dernek yönetimi yapılan tüm etkinliklerin ardından bölgede ki çalışmalarına kaldıkları yerden aralıksız olarak devan ettiler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki