Bayırbucak’a 3 yardım TIR’ı yola çıktı

15 Şubat 2016, Pazartesi - 13:09

Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanlığı, Suriye’ye bağlı Bayırbucak Türkmenleri’ne Perşembe Pazarı’ndan 3 TIR dolusu yardım gönderdi.Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanlığı, Suriye’nin Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenlere bin 500 çuvaldan oluşan 75 ton unu 3 TIR aracılığıyla Perşembe Pazarı’ndan gönderdi. TIR’ları gönderen heyette Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı Şahin Yaşlık’ın yanı sıra diğer şube yöneticileri ve üyeleri de yer aldı. Eğitim Bir Sen tarafından yaklaşık bir ay önce başlatılan Un Kampanyası üyelerin katılımıyla toplandı. Toplanan yardımların ilk bölümü olan bin 500 çuval, 75 ton un sınırın ötesinde bulunan Bayırbucak bölgesine gitmek üzer yola çıktı.

‘BİN 500 ÇUVALLIK 75 TON UN’

Konu ile ilgili basın açıklamasını yapan Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı Şahin Yaşlık, “Bu yardım kampanyamızın ilk partisi olan bin 500 çuval, 75 ton unu sınırımızın ötesine Bayırbucak Türkmenlerine ve Suriyeli mülteci kardeşlerimize ulaştırılmak üzere bugün yolluyoruz. Burada bulunduğunuz ve kampanyamıza verdiğiniz destek için Rabbim hepinizden razı olsun. 14 Şubat 1992’de kurulan sendikamız kurulduğu günden bugüne hep mazlumların yanında olmuş, zulme asla sessiz kalmamıştır. Zalimlerin ve haksızlıkların karşısında ise dimdik durmuştur” ifadelerini kullandı.

‘YARDIM ELİ UZATMAYA DEVAM’

Yaşlık, “Eğitim Bir Sen olarak yardım yaparken mazlumun mensubiyetine bakmadan, dünyanın dört bir tarafında Arakan’da, Afrika’da nerede olursa olsun el uzatmaya gayret ediyoruz. Merhum genel başkanımız Mehmet Akif İnan adına yetimhaneler açıyor, öksüz ve yetimin hamisi olmaya çalışıyoruz. Genel Merkezimizin başlattığı, Muhacir kardeşlerimize Ensar olma yolunda, yardım tırlarına Kocaeli olarak şimdilik 3 araçla katkı sunuyoruz” dedi.

‘149’UNCU TIR’I GÖNDERİYORUZ’

Kan ve gözyaşının hep Müslüman coğrafyasında aktığını ifade eden Başkan Yaşlık, “Dünya savaşlarını başlatanlar, atom bombalarını kullananlar, Müslümanlar olmamasına rağmen günümüzde kan ve gözyaşı hep Müslüman coğrafyasında akıyor. Ülke olarak milyonlara kucak açmış iken dünya milletleri mültecileri denize dökmeyi, mal varlıklarına el koymayı konuşuyor. Bayırbucak Türkmenleri, Suriyeli Mülteciler ve hendek siyaseti mağduru kardeşlerimize buradan selam gönderiyoruz. Sendika olarak bugün itibariyle 149’UNCU TIR’ı gönderiyoruz” sözlerine yer verdi.

‘YOLUNUZ AÇIK OLSUN’

“Ümmetimize topyekün bir saldırı var” diyen Yaşlık, “Suriye de bütün dünyanın gözleri önünde yüzbinlerce Müslüman katlediliyor. Acaba ölenler Hristiyan veya Yahudi olsaydı dünya yine sessiz kalır mıydı? Bizler dik ve diri olmaya mecburuz. Yolunuz açık olsun. Buradan onlara sadece yardımlarımızı değil; sevgimizi, muhabbetimizi ve dualarımızı da yolluyoruz. Kardeşlik hukukundan doğan sorumluluklarımızın farkındayız. Rabbim cümlemize kardeş olmayı nasip etsin” diyerek konuşmasını tamamladı. Ardından TIR’ları dualar eşliğinde ve tekbirlerle gönderdiler. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki