Batı Kavşağı sorunu çözülüyor!

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Kara Yolları Bölge Müdürü İsmail Kartal’ı ziyaret etti. Başkan Yaman, Batı Kavşağı ile ilgili yapılan görüşmeler sonrası sıkıntının en kısa sürede giderileceğinin müjdesini verdi.
13 Ocak 2014, Pazartesi - 17:00

BİR ARAYA GELDİ

Dilovası'na girişi yaklaşık olarak 1.5 kilometre uzatmasının yanısıra, şehre girişin sanayinin içersinden olması ve Dilovası'n daki esnafın işlerinin büyük ölçüde sekteye uğramasıyla büyük bir sorun haline gelen Batı Kavşağı girişini takip eden Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Kara Yolları Bölge Müdürü İsmail Kartal’ı ziyaret etti. Kara Yolları Bölge Müdürü İsmail Kartal ile fikir alış verişinde bulundu. Başkan Yaman oluşan trafik sıkıntısını fotoğraflar ile aktardı.

ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Yaman'dan sorunu dinleyen Kara Yolları Bölge Müdürü İsmail Kartal konuyla ilgili olarak, ‘Yonca Kavşak olarak bilinen projenin uygulandığı batı kavşağındaki bu sorunu görevli arkadaşlarla masaya yatıracağız. Projeyi tekrar gözden geçirdiğimiz de sorunu çözeceğimize inanıyorum bizler bu projeleri yaparken ilçemizin, güzelleşmesi ve rahat bir trafik akışının sağlanması için yaptık, en kısa sürede sorunun çözümü için çalışmalara başlayacağız” dedi.

BAŞKAN YAMAN, SORUN ÇÖZÜLECEK

Başkan Yaman, yapılan görüşmeler sonrası bir açıklama yaparak, "Batı Kavşağı projesi ilçemize büyük bir güzellik kattı. DYO sapağı diye adlandırılan Batı kavşağında önceden çok ciddi can ve mal kaybına neden olan kazalar yaşanıyordu.  Batı Kavşağı projesinin hayata geçmesi ile bu maddi ve manevi zararları önledik. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Karayolları Bölge Müdürümüz ve Sanayicimizin büyük gayreti ile İlçemize güzel bir giriş kazandırmış olduk. Ancak Dilovası girişinin sanayi içinden olması ilçe halkını ve bu yolu kullanan herkesi tedirgin ediyordu. Dilovası girişinde ki esnafımız zor durumda. Ancak yaptığımız görüşmeler sonrası Dilovası halkı için sorun olan Şehir Merkezi girişi en kısa süre içersinde yeniden gözden geçirilerek Dilovası'na yakışır bir düzenleme ile hizmetine devam edecektir." dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki