Başkanlar valinin huzurunda anlaştılar

12 Nisan 2015, Pazar - 00:57

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında, yapılan ve genel seçimle ilgili alınacak tedbirlerin masaya yatırıldığı toplantıda önemli kararlar alındı. Buna göre parti tanıtım materyalleri sadece parti binaları önünde olacak, şehrin dört bir yanın

Kocaeli Valiliği tarafından ilk defa mecliste yer alamayan siyasi partilerden temsilcilerin de katılımıyla geniş çaplı olarak düzenlenen seçim güvenlik toplantısı gerçekleşti. Düzenlenen toplantıya Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra; Vali yardımcıları Ekrem Erdoğan ve Ahmet Set, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel ve İl Jandarma Komutanı Mehmet Karadeniz ile partilerin yöneticileri katıldı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, seçim sürecinde ve seçimler sırasında uygulanması için yapılan görüşmeler sonrasında oy birliği ile alınan kararlar kamuoyuna duyuruldu.
 Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantı öncesi açıklama yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Geçmiş yıllarda Kocaeli’de seçimler sorunsuz şekilde gerçekleşmiştir. Sandığa katılım oranı oldukça yüksektir. Seçimler demokrasinin şölenidir. Vatandaşın iradesiyle demokrasinin yansıdığı ve parlamenter sistemin gereği olarak iktidarı belirlediği, muhalefeti tanımladığı ve özgürce iradesiyle geleceği belirlediği bir ortamdır” dedi.

 GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAK

Seçim konusunda gerekti tedbirlerin alınacağını dile getiren Güzeloğlu, “Seçimler belirlenen zamanlarda yargının denetimi altında gerçekleştirilir. Bizler güvenlik birimleri olarak sürecin sağlıklı gerçekleşmesini sağlamak ve gerekli tüm tedbir ve önlemleri almak zorundayız. Önümüzdeki süreçte güzel bir seçim ortamı sağlanacaktır” diye konuştu. Uygulanacak olan kararların ise oy birliği ile alındığı bildirildi. 

TOPLANTIYA KATILAN SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan
CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva
MHP İl Başkan Yardımcısı Ögetay Bal
HDP İl Başkan Vekili Ali Akdeniz
SP İl Başkanı Ekrem Öztürk
BBP İl Başkanı Nihat Yıldız
DP İl Başkanı Cem Serhat Dayanç
DSP İl Başkanı Hayati Öztürk
DYP İl Başkanı Metin Palabıyık
MİLAD Partisi İl Başkanı Ayhan Tektaş
LDP İl Başkan Vekili Yusuf Çolak
ANAPAR İl Başkanı Bilal Dülger
Vatan Partisi İl Başkanı Vedat Olguntürk
 
TOPLANTIYA KATILMAYAN SİYASİ PARTİLER
Millet Partisi İl Başkanı Ali Araba
BTP İl Başkanı Muharrem Can
HKP İl Başkanı Sema Omkun Kopal
KP İl Başkanı Onur Arslan
MP İl Başkanı Ahmet Kınay

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki