Başkan Toltar´dan Suriyeli ailelere bu seferde soba desteği

22 Ekim 2015, Perşembe - 13:20

Dilovası Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı sosyal yardım ekipleri Belediye Başkanı Ali Toltar´ın talimatıyla ilçede ikamet eden Suriyeli ailelere gıda ve ev eşyası yardım devam ettirirken yaklaşan kış mevsimi nedeniyle soba ve yakacak yardımına başlandı.

Suriye´deki savaştan kaçarak Dilovası´na gelen ihtiyaç sahibi ailelere gıda dağıtımına devam eden Dilovası Belediyesi tarafından  ilçede yaşayan 110 Suriyeli aileye ev eşyası, gıda ve günlük ekmekleri de karşılanıyor.

 İlçede yaklaşık 110 Suriyeli ailenin yaşadığını belirten  Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Belediyesi olarak her konuda ailelere destek olduklarını söyleyerek  “Suriye´den Türkiye´ye gelmek zorunda kalarak ilçeye sığınan ailelerin ihtiyaçları imkânlarımız doğrultusunda giderilmektedir. Dilovası Belediyesi  olarak duyarlılığımızı ortaya koymaktayız. Bu yardım faaliyetleri tamamen kendi imkanlarımızla oluşturulmakta Suriyeli Muhacir kardeşlerimize verilmektedir. Dilovası Belediyesi  olarak bu tarihi süreç içerisinde sorumluluklarımızı yerine getirmek için gayret sarf ediyoruz. Yaklaşan kış mevsimi nedeniyle ilçemizde muhacir kardeşlerimizin ısınma ihtiyaçlarının karşılanması içinde soba ve yakacak yardımlarımızı devam ettiriyoruz" şeklinde konuştu.

Yapılan yardımlardan oldukça memnun olduklarını ifade eden anne Rasha Alsayed, “ Bize destek olan herkese teşekkür ederim. Diğer ihtiyaçlarımızın karşılandığı gibi havaların soğumasıyla birlikte ısınma sorunumuzu da yine Dilovası Belediye Başkanı giderdi. Bize gösterdikleri  kardeşlik ilgisinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki