Başkan Toltar’dan “Gaziler Günü” mesajı

Başkan Toltar’dan “Gaziler Günü” mesajı
18 Eylül 2016, Pazar - 14:02

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, 19 Eylül “Gaziler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınlayarak ebediyete intikal etmiş tüm gazileri rahmetle, hayatta olanları da minnet ve şükranla andığını ifade etti.TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e, Mareşallik ve Gazilik Unvanının verilişi münasebeti ile kutlanan “Gaziler Günü” dolayısıyla Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar bir mesaj yayınladı.

BU VATAN, ONLARIN EMANETİDİR

Başkan Toltar mesajında; “Ülkemizin, içinde bulunduğu coğrafi, askeri ve siyasi konumu itibariyle geçmişten günümüze sürekli olarak iç ve dış odakların tehditlerine maruz kalmış ve bu tehditlere karşı yapmış olduğu vatan savunmasında pek çok asker,  polis ve sivilini şehit ve gazi vermiştir. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan vatanımıza, milli birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden sahip çıkmak, tarih sahnesinde var olduğumuz günden bugüne kadar başı dik, onurlu bir şekilde hayat süren bu milletin mensuplarının en başta gelen hassasiyeti olmuştur.   Onlar,  onurlu bir yaşamın nasıl inşa edileceğini can vererek, yaralar alarak, acılar çekerek öğrettiler bize. Şehitlerimizin ve gazilerimizin mücadelesini, fedakârlıklarını, cesaretlerini idrak ettiğimiz zaman, bizleri bir arada tutan manayı hiçbir güç ortadan kaldıramayacaktır” dedi.

GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM

Kahraman gazilerimize gereken ilgi ve hassasiyetin her yerde ve her zaman mutlaka gösterilmesini isteyen Başkan Toltar, “ Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Gününü kutluyorum. Bu vesileyle aramızdan ayrılmış gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki