Başkan Toltar’dan annelere özel yemek

11 Mayıs 2015, Pazartesi - 13:41

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, anneler günü nedeniyle Tavşancıl Sahil Restoranda annelerle bir araya gelerek hem anneler gününü kutladı hem de yılın annesi olarak belirlenen doğuştan engelli çocuğu bulunan Remziye Kara’yı yılın annesi seçildi. Remziye Kara, hem zihinsel hem de bedensel engeli bulunuyor.

 

 

Düzenlenen programa Belediye Başkanı Ali Toltar’ın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, Tavşancıl Yaşlılarla Yardımlaşma Derneği Başkanı Meral Altunlu ve anneler katıldı.

Belediye Başkanı Ali Toltar annelere hitaben yaptığı konuşmada “Annelik öyle yüce öyle kutsal bir makam ki, ne kelimeler nede başka bir kavram o yüceliği ve kutsallığı anlatmakta yetersiz kalır” dedi.

Başkan Toltar daha sonra şöyle devam etti “ Bize kanından kan, canından can katarak; sonra da yaşadığımız dünyaya getiren, bununla da kalmayıp gecesini gündüzüne katarak büyütüp, besleyen o değerli varlığımıza ne kadar hürmet etsek ne kadar hizmet etsek azdır; bizleri bu günümüze getiren annelerimizin hakkını ödeyemeyiz.

Aramızda bulunan Remziye Kara annemizi yılın annesi seçiyoruz.  Remziye Kara Annemize bu ödülü  sizler adına veriyoruz çok cefakar, kadirşinas bir anne. Anne dedik ta fedakar ve cefakardır çocukları için evlatları için  için gece gündüz demeden ailesi için de çocukları içinde fedakarca çalışırlar. Bu kardeşimiz de bu yılın annesi olarak bu hediyeyi ona laik gördük kendisini sizlerin şahsında tebrik ediyorum. Allah onlara ve sizlere en güzel ve en mutlu günler nasip etsin.

 

“Cennet annelerin ayaklarının altındadır” ölçüsü, ebedî hayatı kazanabilmede anneliğin nasıl yüksek bir değer olduğunun kanıtıdır.

 

Bizim  üzerimize annelerimize karşı çok  büyük görevler düşüyor. Bir yanda ülkemiz kadınlarına, diğer yanda dünyanın mağdur ve mazlum coğrafyalarında yaşayan, tüm çocuklara ve kadınlara, analara elimizi uzatmalıyız.

Hepimizin bildiği gibi Dünyada ve ülkemizde de maalesef yıllarca kardeşi kardeşe kırdırıp, küstürdüler. Ağıtlar farklı dillerde olsa da yaşanan acılar ve duygular hep aynıydı. Hep analarımızın yüreği yandı; hep analarımız acılar çekti.

Bir anne yaşadığı acıyı bir başka annenin yaşamasını istemez. Analarımız, Demokratik bir Türkiye ve kardeşlik sürecinin hâkim olması için dünya mazlum ve mağdur coğrafyasındaki ve özellikle Orta doğudaki annelere el uzatmamız için ellerinden geleni, Ülkemiz, İlimiz ve İlçemiz için barış, kardeşlik, huzur ortamını korumak için üstüne düşeni en doğru şekilde yapacağına tüm kalbimle inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yeryüzünün en değerli varlığı olan eli öpülesi tüm dünya annelerimizin; Anneler gününü kutluyorum” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki