Başkan Toltar “İlçemiz adına önemli bir eğitim yatırımı”

13 Ağustos 2015, Perşembe - 12:56

Dilovası’nın Diliskelesi Mahallesinde,  Polisan Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adında yeni bir okulun yapımı için  Kocaeli Valiliği toplantı salonunda  imza töreni düzenlendi. Belediye Başkanı Ali Toltar, “ilçemize çok önemli bir eğitim yuvası kazandırılacak, yine ilçemiz adına önemli bir eğitim yatırımı olacak.  halkım adına çok mutluyum” dedi.  

Yapılacak olan okul projesinin maliyeti 2 milyon 640 bin TL olarak belirlenirken,  okul 24 derslik, 1 adet kimya atölyesi, çok amaçlı salon, kütüphane, kantin, laboratuar, konferans salonundan oluşacak. Derslik binası: bodrum, zemin kat, 1. kat, 2. kat, 3. kat, çatı katı; atölye binası: 1 kattan oluşacak okulun 2017´de temeli atılıp 2020´de tamamlanacak.

Kocaeli Valiliği Toplantı Salonunda yapılan imza törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile Polisan Boya Fabrikası sahibi Necmettin Bitlis, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Başkan Yardımcısı Emin Bitlis ve yönetim kurulu üyesi Efe  Bitlis ve diğer yetkililer hazır bulundu.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı açıklamada “ilçemize çok önemli bir eğitim yuvası kazandırılacak, halkım adına çok mutluyum, yapılacak eğitim kurumunun ilçemiz ve  bölge, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hayırsever işadamı Necmettin Bitlis büyüğümüz, bugüne kadar ilçemizde çok önemli eserler kazandırdı. Necmettin bey ilçemize yaptığı eğitim kurumu ve eğitim tesisleriyle  bunu başarmıştır.  İlçemize birçok eser kazandırdığı için kendilerine teşekkür ediyor, yeni yapılacak eğitim kurumunun şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin’de yaptığı konuşmada, “Muhteşem bir proje olacak. Çok önceden hayallerinin kurulduğu eğitim kompleksi tamamlandığında bir tarafında cami, sosyal tesis bir tarafından, okul ve uluslar arası çapta spor salonu olacak. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki