BAŞKAN ŞENEL, AĞUSTOS AYI ZAFER AYIDIR

29 Ağustos 2014, Cuma - 14:15

Gebze Kenet Konseyi Başkanı Gültekin Şenel, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıl dönümü münasebetiyle ile bir mesaj yayımladı.

 

Şenel, Türk tarihinde; Malazgirt, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç, Kıbrıs, Sakarya Meydan Muharebesi gibi birçok savaşın zafere ayı olan Ağustos, Kurtuluş savaşına Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde "ya istiklal, ya ölüm" parolası ile çıkan Kahraman Türk Ordusu ve Türk milleti, kazanılan zaferle Anadolu'nun ebedi olarak Türk yurdu olmasını sağlamış ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırılmıştır. 30 Ağustos; Milletimiz ve ordumuzu, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde verildiği tarihtir. Dedi.

 

Asırlardır hür yaşayan Türk Milletinin yaşandığı bu gün, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının, millet ve ordu bütünleşmesinin en güzel şekilde sergilendiği gündür. Bu vesile ile, 30 Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını, Kanları ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,  Aziz Türk Milletinin Zafer Bayramını Kutluyorum. Dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki