Başkan Köşker’e önemli bir görev daha

Başkan Köşker’e önemli bir görev daha
20 Nisan 2016, Çarşamba - 16:17

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın 5. Olağan kongresine katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, birliğin denetim kurulu başkanlığı ve saymanlığa seçildi.

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e bir önemli görev daha. 19-21 Nisan tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın 5. Olağan kongresinde Gebze’yi belediye başkanı Adnan Köşker temsil etti. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın katılımlarıyla Gaziantep Divan Otel’de önceki gün gerçekleştirilen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın 5. Olağan kongresinde Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, UCLG MEVA Denetim Kurulu Başkanlığı ve Saymanlığa seçildi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de dönem başkanlığına seçildiği Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nin Gaziantep’teki 3 gün süren toplantıda ‘Göç, Kültür ve Gastronomi’ zirvesi de katılımcılar eşliğinde gerçekleştirildi.  

ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON

İran, Lübnan, Filistin gibi çeşitli ülkelerin yöneticileri ile ülke ve kentlerdeki son gelişmeler hakkında sohbet ederek bilgi alan Köşker, hizmetler konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Zirveye yoğun katılım olduğuna dikkat çeken Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “ Burada güzel bir ev sahipliği içerisinde güzel bir ortamda güzel bir atmosferde, Türkiye içerisinde değişik illerde belediye başkanlarımız ile büyükşehir belediye başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız aynı zamanda yurt dışından gelen, İran’dan, Lübnan’dan, Filistin’den gelen diğer belediye başkanlarımızın da içinde bulunduğu bir toplantıdayız. Başbakan yardımcımız Yalçın Akdoğan Beyin de teşrifleri ile berber güzel bir organizasyon içerisinde başlandı” dedi.

KARDEŞLERİNE KUCAK AÇAN GAZİ BİR KENT

Gaziantep ile Şanlıurfa’nın birlikte Suriye'den gelen savaş mağdurlarına kucak açtığını vurgulayan Köşker, “Gaziantep bu gün Türkiye içerisinde Şanlıurfa ile birlikte Suriye’den gelen savaş mağdurları Müslüman kardeşlerimizi içerisinde barındıran, onlara sahip çıkan, kucak açan ve anne şefkatiyle onlara sahiplenen bir Gazi şehrimiz. Dolayısıyla bu ayrı bir güzellik burada. Ayrı bir güzellik katıyor Gaziantep'e bu anlamda Belediye başkanımıza Valimize buradaki herkese teşekkür ediyorum. Gaziantep halkına teşekkür ediyorum ev sahipliğinden dolayı. Başarıyla götürüyorlar, başarıyla sürdürüyorlar bu çalışmalarıyla. İnşallah bunlar konuşulacak burada” şeklinde konuştu.

DÜNYANIN TANIDIĞI BİR KENT

Gaziantep’i bütün dünyanın tanıdığını anlatan Köşker, “UNESCO'nun içerisine giren koruma alanlarından bir tanesi. Hakikatten başarı hizmeti olan bir bölge. İnşallah sanayisi ile turizmi ile yapmış olduğu bu tip kongre, genel kurul etkinlikleri ile beraber hala doğuda bu bölgelerde sesini duyuran bir il olmaya devam edecek ben 30 senedir bir iş adamı olarak aynı zamanda belediye başkanı olarak her ay gittim geldim hakikatten Gaziantep içinde özünde işleri çözmeye çalışan ve özünde dışarıya yatırım yapmadan yatırmalarını burada gerçekleştiren gerçek bir milliyetçilik unsuruyla yatırımcısıyla birlikte büyümeye başladı ve büyümeye de daha da devam edecek diyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki