Başkan Köşker’den Engelliler Günü Mesajı

03 Aralık 2014, Çarşamba - 17:03

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Engellilerin yaşamını kolaylaştırma konusunda herkese önemli görevler düştüğünü belirten Başkan Köşker, “Yerel yönetim olarak Gebze’de engellilerin hayatını kolaylaştırıcı düzenlemeleri bir bir gerçekleştiriyoruz. Tüm kentsel proje ve uygulamalarımızı engellilerimizi düşünerek hazırlıyoruz” dedi.

 

DÜNYADA 1 MİLYAR ENGELLİ İNSAN VAR

Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar insanın engelli olarak yaşadığını belirten Başkan Köşker, ülkemizde de nüfusun yaklaşık yüzde 12’sinin engelli olduğunu hatırlatarak, “Bizler her an, her gün, beklemediğimiz bir zamanda, herhangi bir nedenle engelli durumuna düşebiliriz.

Ancak şunu çok iyi bilmeliyiz ki; engelli olmak, engelli durumuna düşmek, hayatın sonu değildir. Önemli olan, engelli veya engelsiz, çevremizle, insanlarla, toplumla ilişkilerimizi sevgiyle, saygıyla ve merhametle sürdürmektir” dedi.

 

ENGELLİ DOSTU DÖNÜŞÜM

Gebze’de ve Türkiye’de artık her şeyin engellilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edildiğini kaydeden Başkan Köşker şöyle devam etti:

“Gerek ülkemizde, gerekse şehrimizde, engelli vatandaşlarımızla ilgili çalışmalarda her geçen yıl bir gelişme ve iyileştirmeler yaşıyoruz. Hükümetimiz engelliler ve engelli ailelerin sıkıntılarını ve sorunlarını çözme konusunda çok önemli adımlar attı. Yerel yönetimler olarak bizler de, şehirlerimizde engellilerin yaşamını kolaylaştırıcı düzenlemeler yapıyoruz. Şehrimizde engelli dostu bir dönüşümü adım adım uygulamaya geçiriyoruz. Yürüme ve görme engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak cadde ve kaldırımlarda pek çok düzenlemeler yaptık. Fen işleri ekiplerimiz, Gebze’nin bir çok noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Engellilerimizi evinde hapis hayatı yaşamaktan hızla kurtarıyoruz. Amacımız engelli engelsiz tüm hemşehrilerimizin mutlu olacağı bir şehir idealine ulaşmaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engellilerimizin sorunlarının aşılmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarıma huzurlu ve mutlu yarınlar diliyorum”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki