Başkan Karaosmanoğlu ‘’Uyumun olduğu yerde hizmetler de bereketli oluyor’’

Başkan Karaosmanoğlu ‘’Uyumun olduğu yerde hizmetler de bereketli oluyor’’
02 Eylül 2016, Cuma - 12:54

Başkan Karaosmanoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları ve yerel yönetimlerin temsilcileriyle olan görüş alışverişine devam ediyor

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra yerel yönetimlerin temsilcileriyle de görüşmeye devam ediyor. Yalova Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker ile yönetiminin yanı sıra İzmit Yahya Kaptan Akşemsettin Camii Yaptırma Derneği Başkanı Avni Zer ve üyeleriyle bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, kent içinde ve sınırlarında yapılan hizmetlerin değerlendirmesini yaptı.

KÖYLERE DÖNÜŞ İYİYE İŞARETTİR

Ziyaretlerde ilk olarak Kartepe Muhtarlar Derneği’ni ağırlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yerel yönetimlerin muhtarlarla ortak hareket etmesinin hizmetlerde bereket getireceğini ifade ederek, “Büyükşehir olarak kurduğumuz Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanlığı, Kartepe’de 32, kent genelinde de 472 muhtarımıza hizmet vermektedir. Bu dairemiz hem muhtarlarımızla iletişimi, hem de talepleri ve eksiklikleri tespit etmede önemli bir misyona sahiptir. Özellikle köylerimize gerçekleştirdiğimiz yatırımlar sonrası buralara dönüşlerin artmasını iyiye işaret olarak görüyorum” dedi.

İLÇE BELEDİYELERLE UYUM İÇERİSİNDEYİZ

Büyükşehir yatırımlarının ilçe belediyeleriyle uyum içerisinde gerçekleştirildiğini de belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Bizler nasıl yardımcımız olarak gördüğümüz muhtarlarımızla uyum içerisinde çalışıyorsak, aynı durum ilçe belediyelerimiz için de geçerlidir. Uyumun olduğu yerde hizmetlerde de bereket vardır. Uyumlu olmak ve yeni fikirlere dikkat kesilmek bizlerin en önemli anlayışıdır. Siyasiler olarak halkımızdan asla kopmadan belediyecilik yaparken, muhtarlarımızla olan ilişkimizi de asla koparmıyoruz” diye konuştu. Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker de, “Halka ve muhtarlara sahip çıktığınız için size teşekkür etmek istiyorum. Sizden güç ve moral alıyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYTAZDERE BELEDİYE BAŞKANINI KONUK ETTİ

Yalova Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal’la görüşen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sınırlarımız içinde ve yakınındaki hizmetlerin koordineli gerçekleşmesini önemsediklerini de dile getirdi. Ülkenin bir bütün olduğunu özellikle vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Yerel yönetimler tüm bilgi ve tecrübelerini paylaşmada kıskaç davranmamalıdır. İmkânların paylaşılması ve eksiklerin giderilmesi bir demokrasi ve yerel yönetimlerde önemli bir kültürdür” açıklamasını yaptı. Başkan Karaosmanoğlu daha sonra İzmit Yahya Kaptan Akşemsettin Camii Yaptırma Derneği Başkanı Avni Zer ve üyeleriyle de görüştü.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki