Başkan Karaosmanoğlu, ‘’İnsanlık tarihinin en önemli olayı bu gecedir’’

22 Aralık 2015, Salı - 11:22

Başkan Karaosmanoğlu, Peygamber Efendimizin doğduğu gün olarak kabul edilen Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandil mesajında, “Mevlid Kandili’nin olduğu bu gece Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in âlemleri şereflendirdiği gecedir. Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamberimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli olayıdır” dedi.

 

PEYGAMBERİMİZİN MESAJI ANLAŞILAMADI

“Birbirimizi sevmeyi, doğruluğu, hoşgörüyü, şefkat ve merhameti Peygamber Efendimizin sünnetleriyle öğrenerek nesiller boyu devam ettirdik” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Takip ettiğimiz geleneğin gücü ve bunun hala milletimizin gönlünde yaşaması, gelecek için bizleri umutlandırmaktadır. İslam dünyasının ve toplumların içinde bulunduğu problemler, Peygamberimizin (S.A.V) elçiliği ile bütün insanlığa gönderilen çağrının gerektiği gibi anlaşılamamasından kaynaklanmaktadır. Peygamber Efendimizin insanlığın huzur ve mutluluğunu esas alan evrensel çağrısının anlaşılması, çocuklarımıza, gençlerimize sağlıklı bir şekilde aktarılması tüm Müslümanlara düşen mukaddes bir görevdir. Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler, bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde, hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsattır’’ ifadesini kullandı.

 

BİRLİK VE BERABERLİĞİN ARTTIĞI GÜNLER

‘Bu günler toplumsal birlik ve beraberliğin, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı günlerdir” diyen Başkan Karaosmanoğlu, tüm İslam âleminin her türlü dertten ve sıkıntıdan kurtulması, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesi temennisinde bulundu.  Başkan Karaosmanoğlu, “Tüm hemşerilerimin ve bütün İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki