Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Halkın gücü, helikopterleri ve tankları durdurdu’’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Halkın gücü, helikopterleri ve tankları durdurdu’’
23 Temmuz 2016, Cumartesi - 16:35

Başkan Karaosmanoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca 15 Temmuz darbe girişimi sonrası meydanlardan ayrılmayan İzmit’teki binleri selamlarken, Dilovası ve Darıca’da ki halkada seslendi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca 15 Temmuz darbe girişimi sonrası meydanlardan ayrılmayan İzmit’te ki binleri selamlarken, Dilovası ve Darıca’da ki halkada seslendi.  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte kent genelinde ki meydanları gezerek vatandaşlarla buluşan Başkan Karaosmanoğlu, “Darbeye karşı milletin tankların karşısında dimdik durup çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle hepsi şehadete yürüdü. Halkın gücü helikopterleri, tankları, savaş uçakları ve silahları durdurdu” dedi.

İLK OLARAK İZMİT’TE Kİ BİNLERİ SELAMLADILAR

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Sami Çakır, Zeki Aygün, M. Akif Yılmaz, Cemil Yaman, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın ile Genel Sekreter Yardımcılarının yanı sıra ilçe Belediye Başkanlarından Nevzat Doğan, Hüseyin Ayaz ve Hüseyin Üzülmez, İzmit Perşembe Pazarı alanında binlerce demokrasi nöbetini tutan halkı selamladırlar. Şehitler için Kuran-ı Kerim okunurken, ülkemizin birlik ve beraberliği için dualar edildi. Vali Güzeloğlu ve Başkan Karaosmanoğlu daha sonra Dilovası’nda halkla buluştu.  

“BİR OLDUĞUMUZDA TANK TÜFEK BU MİLLETE BİR ŞEY YAPAMAZ”

Dilovası Belediyesi önündeki alanda vatandaşlarla buluşan ve bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Mücadelemize devam edeceğiz. Kardeşlerim, İstiklal Marşımız Korkma diye başlıyor. Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı’nda hep beraber korkmadık şimdi de korkmuyoruz. Şerefli ordumuzun içinize sızmış, kendilerini gizleyen hainler ve bu millete silah çekenler bunun hesabını verecekler. Bakınız milletimizin ferasetli duruşu dikkat çekicidir. Halkımız darbe girişimine uyanmıştır. Dikkatinizi çekerim bir olduğumuz zaman tank, tüfek, uçak hiçbir şey bizlere bir şey yapamıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

“BU HAİNLER ÇANAKKALE VE KURTULUŞ SAVAŞININ KALINTILARI”

Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İlçe Jandarma Komutanı Barış Deniz Keser, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut ve vatandaşların katılığı demokrasi nöbetinde konuşmasına devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Atalarımız bize büyük zorluklarla bu Cumhuriyeti hediye ettiler. Onlardan Allah Razı olsun. Bakınız sizler ve bizler bu topraklara, bu Cumhuriyete, ülkemizin her ferdi olarak sizlerle birlikte sahip çıkıyoruz. Bu millete hizmet etmek isteyenler sandığa gelmelidir. Ne güzel bir nimettir bu demokrasi. Sizler kim oluyorsunuz da bu milleti ve bizleri tehdit ediyorsunuz bu güzel ülkemizde. Bu hainler Çanakkale'nin ve Kurtuluş Savaşı’nın kalıntılarıdır. Bu milletin haysiyetini korumak için meydanlara çıkan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Özellikle canlarını gözünü kırpmadan silahların önüne öleceğini bilerek geçerek bu zalimler ve haydutlara dur diyen şehitlerimize şükran borçluyuz” şeklinde konuştu.

DARICA’DA BİNLER NÖBETİNE DEVAM EDİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Dilovası’ndan sonra Darıca Meydanı’nda ki vatandaşlarla da buluştu. Demokrasi nöbetlerini tutan binlere seslenen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu birlikteliğimiz mahşerde de sürsün inşallah. Gördünüz mü kalplerimiz aynı atınca hiç bir şer önümüzde kalamıyor. Bu hainler dün de tarihin belli bölümlerinde ülkemizi işgal etmeye çalıştılar. O günlerde de bugünkü gibi bir araya geldik. Vatanımızın sahipsiz olmadığını bir kez daha herkese gösterdik. Ülkemizde eşkıyalığa asla geçit yok. Yeminini unutan bu hainler gereken cezasını muhakkak alacaklardır. Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır. Anadolu’nun her tarafında şehitlerimiz var. Bayrağımız böyle sulandı. Rabbim hepimizin evlatlarını şuurlu,   milletini seven güzel evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin. Sizler iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki